Knihy na dovolenou | 4

0 Shares
0
0
0

Po návratu z Thajska mě opět ( tak jako po návratu z jakéhokoliv výletu) začaly chytat roupy a já zase přemýšlela o tom, kam bych vyrazila. Kupovat letenky z Prahy na poslední chvíli na začátku léta není tak úplně dobrej nápad, takže jsem se uchýlila k něčemu, čemu jsem se úspěšně vyhýbala několik let.

Začala jsem každý den projíždět last minute nabídky českých cestovních kanceláří. Stal se z toho takový můj ranní rituál, který naštěstí netrval příliš dlouho. Po pár dnech se na mě totiž usmálo štěstí v podobě nabídky, která se tam nenechává. Pokud mě sledujete na Instagramu (@misstravelfairy), tak už asi víte.

Jednou z mých velkých starostí (hned vedle toho co si vezmu s sebou na sebe) bylo, čím si budu krátit chvilky na pláži, což mě inspirovalo k sepsání tohoto článku. Takže pokud máte před sebou nějaké to volno, níže naleznete pár hezkých knih, které jsem v poslední době přelouskala já.

# 1 Manželé od vedle – Shari Lapena

Pokud vás baví napínavé detektivky u kterých není až do poslední stránky jasné, kdo je pachatelem, bude vás bavit i tato kniha od Shari Lapena. Hlavní hrdinové, manželský pár, si odskočí na párty ke svým sousedům a své půlroční miminko nechají doma. Po návratu z večírku však zjistí, že dítě někam zmizelo a tím začíná pártání po pachateli a podezřívání veškerých členů rodiny.

# 2 Ta přede mnou – J.P. Delaney

Tento psychologický thriller jen tak nedáte z ruky. V knize se střídá vyprávění dvou hlavních hrdinek. Emmy, hledající po traumatickém zážitku společně se svým snoubencem nový bezpečnější domov a Jane, jež byla předchozí nájemkyní domu, do kterého se Emma po prohlídce zamiluje a následně i nastěhuje. Spojuje je nejenom dům, ale i pletky s podivínským architektem. Je to opravdu napínavé.

# 3 Elena Ferrante – Geniální přítelkyně

Na tento literární kousek jsem slyšela jen samou chválu, takže jsem po něm nakonec také šáhla. Jedná se o první díl tetralogie, ve kterém hlavní hrdinka Elena popisuje svůj život od ranného dětství. Příběh se odehrává v 50. letech minulého století v Neapoli. Zajímavostí je, že jméno autora – Elena Ferrante –  je pseudonym a do dnešního dne není známo, kdo se za tímto úspěšným dílem skrývá.

# 4 Okamžiky štěstí – Patrik Hartl

Asi ta nejlepší kniha na takové to odpočinkové čtení, kdy chcete zcela vypnout a nechce se vám u toho moc přemýšlet. Kniha je dvojromán, který můžete číst z obou stran. Jedná se o stejný příběh, který z jedné strany vypráví Veronika, z druhé strany Jáchym, dva sourozenci se kterými si osud docela pohrává.

# 5 Little black book – Otegha Uwagba

Skvělá příručka pro všechny pracující ženy. Autorka Otegha Uwagba zde sdílí spoustu cenných rad a tipů na to, jak vybudovat úspěšnou kariéru. Dozvíte se třeba, jak si správně zažádat o zvýšení platu, jak vytřískat co nejvíce z networkingu, jak se připravit na “public speaking” a dalších X rad pro ženy, které pracují na volné noze.

0 Shares
You May Also Like