Knihy na dovolenou | 2

0 Shares
0
0
0

Po dlouhé době jsem se opět rozhoupala k sepsání těch nejlepších knih, které jsem za posledních pár měsíců přečetla. Dříve jsem četla tím stylem, že jsem si v neděli odpoledne sedla do křesla a s knihou v ruce strávila třeba celé odpoledne. Dnes na to už nějak není čas, a tak čtu vyloženě jen v pohybu. Ne za chůze, ale v metru, autobusu, vlaku, tramvaji, letadle nebo v horizontální poloze na plážovém lehátku.

Tímto stylem jsem přelouskala i pět následujících knih, které jsou dle mého názoru na cesty jako dělané.

#1 Kavárna na pláži – Lucy Diamond

Oddychová kniha, která se skvěle čte. Hrdince Evie je něco málo přes třicet a je tak trochu černou ovcí rodiny. Po eskapádách v práci a rozchodu s přítelem se přestěhuje do Cornwallu, kde zdědila kavárnu po své tetě. Bez jakýchkoliv předešlých zkušeností se pouští do jejího provozu. Na začátku se potýká se samotou, má problémy se zaměstnanci a místními. Jak už to v takových knihách bývá, vše se samozřejmě v dobré obrátí a Evie čeká happy ending.

# 2 The life-changing magic of not giving a fuck – Sarah Knight

Neumíte říkat ne? Zaobíráte se příliš tím, co si o vás myslí ostatní? Řešíte věci, na kterých vůbec nezáleží? Pokud jste alespoň jedenkrát odpověděli ANO, pak si musíte přečíst tuto knihu. Není to jen o tom, jak říct na všechno f★ck it. Autorka vysvětluje jakým způsobem se vypořádat třeba s odmítnutím na vernisáž, na kterou vás pozval váš nejlepší kamarád, bez toho aniž byste ranili jeho city. Kniha je sice v angličtině, ale přelouskáte ji i pokud je máte středně pokročilou znalost.

# 3 Tři na cestě – David Nicholls

Viděli jste filmové zpracování knihy Jeden den s Anne Hathaway? Od stejného autora doporučuji přečíst i toto dílo. Pojednává o páru ve středním věku, který se po pětadvaceti letech manželství ocitá v krizi a řeší otázku rozvodu. Společně se svým skoro dospělým synem se vydají na velkou cestu po Evropě. V této knize se s hlavními hrdiny podíváte do Amsterdamu, Paříže, Říma nebo Madridu. Kniha je vtipná, dojemná a velmi realistická.

# 4 Navždy tvůj – Daniel Glattauer

Máte-li rádi napínavé příběhy, kde jeden z hlavních hrdinů je psychopat, bude se vám líbit román Navždy tvůj. Hlavní hrdinkou je pětatřicetiletá Judith, která se v supermarketu seznámí se záhadným Hannesem. Zamilují se do sebe, a přátelé i rodina jsou z jejího objevu nadšení. Hannes se však změní v nesnesitelně pozorného, vlezlého a žárlivého muže. Začne na svou lásku vyvíjet velký nátlak. Judith se s ním rozejde, což se ovšem ukáže jako né ta úplně nejlepší volba…

# 5 Bábovky – Radka Třeštíková

Dílo Radky Třeštíkové by si zasloužilo cenu za nejoblíbenější knihu na Instagramu. I já jsem na ni byla zvědavá a pustila se do její četby. Co vás čeká? Osudy dvanácti žen, které jsou navzájem propleteny. Příběhy jsou smutné a ze života. Dobře se to čte, ale abych řekla pravdu, té propletenosti bylo možná trošku moc, občas jsem se v tom ztrácela. Jako oddechovka na dovolenou super!

0 Shares
You May Also Like