Česká republika Hotelové recenze

TIP NA UBYTOVÁNÍ | MODERNÍ ŠTAJNHAUS V MIKULOVĚ

O Mikulově jsem psala již minulý týden, ale ráda bych v něm ještě chvilku zůstala. Mám pro vás totiž tip na jedno krásné ubytování, které bylo otevřeno v první polovině tohoto roku a které vzniklo pod vedením týmu architektů z ateliéru ORA ve Znojmě.

Štajnhaus není typický hotel, ale historický dům z 16. století, který byl kompletně zrekonstruován a nyní nám nabízí pět pokojů. Každý pokoj má svůj název a to v podobě barev – modrý, bílý, šedý, zelený a žlutý.

POLOHA

Dům se nachází v památkové zóně v blízkosti historického centra, asi tak sedm minut chůze od zámku. Po příjezdu do Mikulova jsme si šli nejprve vyzvednout klíče do Vinařství Mikulov, které dům provozuje.

NÁŠ POKOJ

K našemu pobytu jste si zvolili pokoj modrý, protože nám nejvíce vyhovoval svou velikostí a vybavením. Každý pokoj je totiž jiný, např. šedý a zelený jsou vybaveny i kuchyní a mají možnost přistýlky a žlutý pokoj zase nemá koupelnu v pokoji.

Zařízení je velmi minimalistické a promyšlené do posledního detailu. A to tak, že až při odjezdu jsem si všimla, že v dřevěné stěně za postelí je zboku ukrytá skříň na oblečení.  Musím se přiznat, že jsem se na tento pokojíček moc těšila, protože má něco z čeho jsem byla vždycky paf. Tím je vana přímo v pokoji. Ano, za tou dřevěnou stěnou, která slouží jako čelo postele a skříň se nachází obrovská sprchová vana vykládaná malinkatými bílými obklady. Prostě nejvíc insta a pinterest friendly koupelna.

Nemohla jsem se dočkat až si vanu napustím horkou vodou (dovezla jsem si na to dokonce speciální voňavé kostičky ze Sephory)a budu si v ní hovět. K mému velkému zklamání bohužel netekla horká voda a vzhledem k tomu, že venku bylo nějakých deset stupňů a já se potřebovala opravdu zahřát mi teplá/vlažná voda opravdu nestačila. Snad to provozovatel hotelu vyřeší, protože k čemu pak taková vana…

Další nemilé překvapení nás probralo už v půl osmé ráno a tím byli hosté, kteří byli ubytování o poschodí výš. Trámové stropy asi neposkytují dostatek odhlučnění a tak jsme mohli slyšet každý jejich krok a slovo (nebudu moc zmiňovat jejich uřvané děti, které dělaly takový kravál, že jsme si připadali jako by nám skákaly po hlavách). Příště bych asi raději rezervovala pokoj v horním patře.

Ještě bych chtěla zmínit, že u domku je k dispozici i dvorek, kde se dá posedět a posnídat. Ve sklepení domu je možné si zajistit ochutnávku vín, a přijedete-li na kole, můžete využít úschovnu kol.

Štajnhaus určitě není ubytování jako žádné jiné, a až se ocitnete na pár nocí v Mikulově, určitě si ho nenechte ujít.

Jaké ubytování nejčastěji vyhledáváte na výletech po ČR?

[instagram-feed]