KAM NA NÁKUPY V KUALA LUMPUR

0 Shares
0
0
0

 

Kuala Lumpur je rájem všech shopaholiců. Pro každého se tam něco najde. Máte rádi luxus a obchody jako LV, Gucci, Prada, Tom Ford? Preferujete raději tradiční řemeslnou výrobu? Nechce se vám moc utrácet a nakupujete fejky? A co tak obraz nebo kožená taška od místního umělce? Není problém, vše pořídíte přímo v centru!

Petaling Street / ChinaTown

Pokud máte rádi trhy, tak se vám tu bude moc líbit. V úzké ulici a dvou bočních najdete stovky stánků prodávajících exotické ovoce, jídlo, suvenýry a padělané kabelky, oblečení, pásky, peněženky, boty. No prostě všechno na co si jen vzpomenete. Největší nával tam je večer, takže bych doporučila vyrazit o pár hodin dříve.

 

Jak na smlouvání

Nebojte se a smlouvejte! Jak na to? Obchodníci si k ceně většinou přidávají 35% navíc. Chovejte se přirozeně a neukazujte, že máte o danou věc příliš velký zájem. Zeptejte se kolik to stojí. A když řeknou 20 MYR, klidně odpovězte, že to koupíte za 7 MYR. Trik je v tom začít na té nejvyšší částce, kterou jste ochotni zaplatit. Ze 7 na 9 se dostanete jednoduše, ale jakmile řeknete, že to chcete za 7 už jen horko těžko to usmlouváte na 5. Pokud se vám to bude zdát i tak příliš drahé, poděkujte a vydejte se pomalým krokem pryč. Určitě vás ještě zastaví a přistoupí buď na další slevu nebo na vaši požadovanou cenu.

Central Market

Tento trh poznáte již z dálky. Jedná se o světle modrou budovu v China Town, jejíž historie sahá až do roku 1888. V té době se tam prodávaly převážně ryby, zelenina a jídlo. Dnes najdete jídelní okénka pouze v horním patře. Zbytek zabírají obchůdky s uměním, řemeslnými výrobky a tradičními kostýmy.

 

Pavilion / Bukit Bintang

Obchodních domů najdete v KL spoustu, ale tento mne zaujal nejvíc. Nachází se v pěší vzdálenosti od China Town a najdete v něm všechny obchody na které si jen vzpomenete.  Ať už chcete nakupovat v H&M nebo u Diora, Pavilion vám skvěle poslouží. V boční části je i spousta kaváren: korejských, japonských, italských a dalších restaurací a několik kino sálů. Nakupování je oblíbenou činností místních, prý kvůli klimatizaci, díky které se mohou alespoň na pár hodin zchladit.

 

Suria / KLCC

Tento šesti patrový obchoďák se nachází přímo pod Petronas Towers v KL City Centre. Zde je to určeno spíše pro náročnější zákazníky, protože tu převládají obchody jako Dior, Prada nebo LV. Pokud už nemůžete vidět na svém talíři nudle a rýži, zajeďte do přízemí, kde najdete Marks&Spencer i s oddělením jídla nebo Nando´s.

0 Shares