Jakou knihu si vzít na dovolenou | 1

0 Shares
0
0
0

Chystáte se na dovolenou a přemýšlíte, jakou knihu si vzít s sebou? Mám pro vás pět knih, které jsem nedávno přečetla, a které se snad budou líbit i vám. 

Daniel Glattauer – Dobrý proti severáku & Každá sedmá vlna

První část knihy Dobrý proti severáku je psaná v e-mailech. Hlavní představitelka Emma si chce odhlásit předplatné časopisu, ale omylem napíše na špatnou e-mailovou adresu. Majitelem té špatné adresy je Leo. No, a z tohoto omylu vznikne něco krásného. Úspěch této knihy si vyžádal druhé pokračován – Každá sedmá vlna. Je to vtipné, napínavé a citlivé zároveň.

Charles Dickens – Oliver Twist

Klasika, kterou snad ani nemusím představovat. Oliver se narodí v sirotčinci a jeho nebohá matka při porodu zemře. V sirotčinci stráví dětství, trápí ho hladovkou a je s ním hrubě zacházeno. Jednoho dne uprchne do Londýna, kde se ho ujme banda vykutálených zlodějíčků. Naštěstí se Oliverův příběh dočká šťastného konce.

Marlene Schiappa – Nanejvýš čtyři hodiny spánku

Velmi oddechová kniha, ideální pro ty, kterým se u čtení nechce vůbec přemýšlet. Kniha vás zavede do hlavní francouzské metropole, za dvěmi ženami na prahu třicítky. Jedna z nich buduje kariéru v reklamní agentuře, druhá vychovává děti na mateřské dovolené, jedna žije v krásném bytě v Paříži, druhá v rozpadajícím se domku na předměstí. Náhoda tomu dá, že se jejich role začnou pomalu obracet.

Haruki Murakami – Sputnik, má láska

Moje úplně první kniha od tohoto populárního japonského autora. Příběh vás zavede do Japonska, kde se setkáte se třemi hlavními hrdiny: učitelem K, Fialkou a její novou šéfovou Mjú. K miluje Fialku, Fialka miluje Mjú. Love story, neopětovaná touha a následný výlet obou žen do Řecka se změní v peklo. Fialka se totiž vypaří z povrchu zemského a nastane pátrání. Jak to asi dopadne?

Elizabeth Gilbert – Big magic

Hned po Jíst, milovat, meditovat je Big Magic mou druhou nejoblíbenější knihou od této americké autorky. Liz zde se svými čtenáři sdílí svůj pohled na kreativitu a inspiraci. Píše třeba i tom, jak naše neuskutečněné nápady (téma na napsání nové knihy, nový podnikatelský plán apod.) přecházejí na další lidi. Doporučuji!

0 Shares
You May Also Like