Cestovatelské tipy

JAK SPRÁVNĚ NAPLÁNOVAT PRODLOUŽENÝ VÍKEND

Jak naplánovat prodloužený víkend

Pokud jste celou zimu díky práci, studiu nebo jiným okolnostem neměli čas udělat si chvilku na sebe a vyrazit na krátký výlet, je na čase to napravit! Do letní sezóny, kdy budou evropské metropole a populární plážová letoviska praskat ve švech zbývá ještě několik týdnů. Rtuť na teploměru již nyní ukazuje ve většině jihoevropských destinací více jak 20 stupňů a ubytování se stále ještě nachází v příjemné cenové hladině.

Plánování prodlouženého víkendu může být docela náročnou aktivitou, a to zejména z časového hlediska. Přece jenom, pokud se chystáte do Paříže, Barcelony nebo Londýna, chcete toho stihnout co nejvíce, a to se za ty dva až čtyři dny nemusí tak úplně podařit. Proto jsem sepsala pár tipů na to, jak naplánovat ten perfektní prodloužený víkend ….

Prodloužený víkend, Preko, Zadar

Ujasněte si, co od vašeho výletu očekáváte

Ještě předtím než padne volba na výběr destinace, ujasněte si, co má být cílem vašeho výletu. Jste vyčerpaní, chybí vám energie a chcete si odpočinout? Vyražte do spa nebo na nějaký ostrov, kde si na malebné pláži budete číst celý den knihu. Chcete nakupovat? Pak tou správnou volbou bude Londýn, Paříž nebo Milán. Chybí vám čerstvý vzduch a příroda? Tak to vám doporučím pobyt v horské chatičce v sousedním Rakousku.

Důležité je zvolit si destinaci, která bude odpovídat vašim požadavkům. Nemá cenu jet do Madridu a pak hledat přírodní rezervace někde za městem, když máte k dispozici jen tři dny.

Moc to nekomplikujte

Při výběru destinace berte v potaz také dopravu, a za jak dlouho se tam dostanete. Je docela nesmysl letět někam dvě hodiny v pátek večer a zpátky už v neděli ráno. Pokud jste omezení pouze na víkend, podívejte se jaká zajímavá místa stojí za návštěvu v naší krásné zemi.

Možná se dvouhodinový let nezdá jako moc dlouhá doba, ale připočtěte si k tomu cestu na letiště, čekání na letišti, cestu z letiště, check in a najednou máte minimálně půlku dne v trapu.

Buďte flexibilní

Mít představu o tom, co chcete ve vámi vybrané destinaci dělat/zažít/vidět určitě není na škodu. Sestavovat itinerář až na místě mi totiž přijde jako ztráta času. Na druhou stranu se vyhněte tomu, že budete mít přebookováno. Pokud toho budete mít na seznamu více než je možné stihnout, budete z toho akorát tak ve stresu a vůbec si neodpočinete.

Plánujte dopředu

Svůj výlet plánujte ideálně pár týdnů předem. Letenky na poslední chvíli nejsou úplně nejlevnější záležitostí a hledat ubytování až místě může být opět stresující. Podívejte se jestli si můžete vstupenky na vámi vybrané atrakce zakoupit předem online, ušetříte si tak čekání v dlouhých frontách.

A abyste měli ten svůj výlet za hranice 100% stress free, nezapomeňte si pořídit cestovní pojištění. Mě se velmi osvědčila ČSOB pojišťovna u které si cestovní pojištění sjednáte online během několika minut a ještě navíc se slevou.

Vezměte si jen minumum věcí

Naplánujte si své outfity předem, ušetříte tak nejen čas přemýšlením co na sebe, ale také místo ve svém zavazadle. Určitě si s sebou nechcete brát nic většího než batoh nebo malý kufřík. Poslední co chcete, je tahat se se svým obřím loďákem.

☆ článek je placená spolupráce

[instagram-feed]