JAK SE ZABAVIT NA DOVOLENÉ, KDYŽ POČASÍ NEPŘEJE?

0 Shares
0
0
0

Ne vždy je nám během naší dovolené dopřáváno slunce a blankytně modrá obloha. Zažila jsem na vlastní kůži situaci, kdy mi na ostrově Koh Samui devět z dvanácti dnů propršelo. A první dva dny na mém posledním výletu v Itálii byly totální pohroma! Silný vítr, zima, šedivo a déšť – ano, to je to poslední co si na dovolené přejete.

Snažte se tomu předcházet vhodným výběrem destinací. Takže do jižní Evropy je nejlepší jet červenec – srpen, do Thajska leden – březen, na Bali duben – srpen apod. Přírodě však neporučíme. V roce 2007 jsem i v polovině srpna ve Španělsku zažila pěknou kosu.

Co dělat v takové situaci? Určitě nezoufejte a snažte si váš pobyt i tak co nejvíce užít. Přináším vám pár tipů na to jak se zabavit:

hýčkejte se ve spa

Místo povalování se na pláži se nechte hýčkat ve spa. Ruku na srdce, kolikrát za rok si tohle dopřejete? Vůbec? Jednou? Teď nastal ten správný čas!

přihlašte se na kurz vaření

Činnost díky, které zabijete téměř celý den. Nejen, že se dozvíte něco o místní kuchyni, ale navíc si budete moci vaše oblíbené pokrmy uvařit i po návratu z dovolené.

vydejte se na procházku

I když prší, tak to přece neznamená, že musíte celý den prosedět na pokoji. Popadněte deštník, pláštěnku a vyražte poznávat okolní krásy.

učte se a procvičujte jazyk

Učíte se jazyk dané země? Sbalte si do tašky učebnici a najděte útulnou kavárnu nebo bar. Dejte si kafe a přečtěte kavárenské noviny. Zaposlouchejte se do hovorů a zkuste prohodit pár slov s místními, kteří se také schovávají před deštěm.

vydejte se na tour de bar

Není na škodu vědět, kde mají nejlepší zmrzlinu, kafe, mojito nebo lasagne. Na netu si vytipujte ty nejlepší bary, kavárny a restaurace a obejděte všechny, které vás zaujmou. Po návratu se o vaše poznatky můžete podělit se známými a přáteli, kteří se třeba chystají do stejné destinace.

relaxujte

Vedete busy život? Potom asi nemá cenu se někam honit. Takže zůstaňte na pokoji, objednejte si večeři přímo na pokoj, podívejte se na film, dočtěte knihu, kterou máte rozečtenou už půl roku a pokud se vám chce, jděte si zacvičit do fitka.

 běžte nakupovat

Využijte škaredého počasí a vydejte se na nákup suvenýrů. V některých velkých městech se pořádají obrovské trhy ve kterých vás před deštěm bude chránit střecha. Nebránila bych se ani obchodním domům, můžete narazit na nejeden obchod s vaší oblíbenou značkou, která doma není k nalezení. Spojit to můžete i s kinem, které najdete v každém větším obchoďáku.

objevujte muzea a galerie

Pokud vám předpověď počasí napovídá, že dneska a zítra bude pršet a pak už bude hezky, neváhejte ani chvilku a hned se vydejte do galerií, hradů, zámků a muzeí, jejichž krásy můžete obdivovat i za nepříznivého počasí.

A jak řešíte škaredé počasí vy? Znamená pro vás propršená dovolená = zkažená dovolená?
0 Shares