Cestovatelské tipy

JAK PŘEŽÍT NĚKOLIKA HODINOVÝ LET?

V prosinci to bylo deset let od té doby co jsem poprvé letěla letadlem. Cesta to byla krátká, pouze z Prahy do Dusseldorfu, ale vynervovaná jsem byla, jako kdybych měla letět na druhou stranu světa. V té době pro mne bylo absolutně nepředstavitelné strávit v letadle více jak tři hodiny a takový dvanáctihodinový let pro mne byl naprostý science-fiction.

Ale jak se říká „nikdy neříkej nikdy“, tak i já jsem nakonec tu dvanáctku za poslední dva roky několikrát pokořila. Můj úplně poslední let s Lufthansou byl vlastně docela příjemným překvapením, protože naše letadlo bylo nové a přišlo mi to jakoby upgradovali celou economy třídu na economy premium, protože kolem všech sedaček bylo strašně moc místa na nohy.

Abyste takový let zvládli v pohodlí, je potřeba se na něj trochu předpřipravit. A v čem to teda spočívá?

rezervujte si svá místa

Za výběr si budete muset připlatit, ale za to pohodlí to určitě stojí. Dle mého názoru jsou nejlepší místa hned v prvních řadách, protože tam si nohy  můžete natáhnout jak je vám libo. Já třeba preferuji sedadla do uličky, protože se opravdu snažím každou hodinku vstát a aspoň trošku se projít.Nejhorší co může být je zkysnout v prostřední řadě mezi dvěma cizinci (zažila jsem!).

pijte hodně vody

Nejen vaše pleť, ale i vaše tělo bude během dlouhého letu dehydratované. Vypijte proto každou hodinu pár doušků vody. Pokud  možno, vyhněte se alkoholu, jet lag pro vás bude tak snesitelnější.

proveďte upgrade své kosmetické taštičky

Do které si nezapomeňte dát kartáček, zubní pastu, hydratační krém, minerální vodu ve spreji, deodorant a balzám na rty. Vzduch v letadle extrémně vysušuje, takže budete moc rádi za tato osvěžení. Pokud nosíte kontaktní čočky, vyměňte je za brýle.

hlavně v pohodlí

Oblečte si to v čem se budete cítit pohodlně a co vás nebude nikde škrtit. Za mě jsou nejlepší nějaké slušivé tepláky, tričko a mikina. V letadle mi bývá většinou zima, a i přesto, že dávají deky, beru si s sebou vždy i velkou šálu, tlusté ponožky nebo extra svetr.

zacvičte si

Každou hodinku udělejte pár jednoduchých cviků, stoupněte si, projděte se, protáhněte se. Tímto zlepšíte svůj krevní oběh a zabráníte tak trombóze.

Zdroj: theglobeandmail.com

Zdroj: theglobeandmail.com

vemte si svačinku

Malou svačinku v podobě sušeného ovoce nebo čokoládových bonbónů určitě uvítáte. Někdy mi přijde, že časové prostoje mezi dvěma jídly při dálkovém letu jsou příliš dlouhé, takže mít své vlastní zásoby určitě není na škodu.

naplánujte si svůj čas

Asi nechcete patnáct hodin jen tak promrhat. Trošku si ten váš čas naplánujte. Studujte, čtěte, dívejte se na film, poslouchejte audio knihu, pracujte a nebo prostě jenom odpočívejte.

přineste si svá vlastní sluchátka

V dnešní době má skoro každé letadlo pro všechny pasažéry ekonomické třídy k dispozici malou obrazovku s výběrem filmů, hudby nebo seriálů. Sluchátka vám zapůjčí, ale jsou ubohé kvality a zvuk v nich nebude znít tak dobře, jako ve vašich vlastních. Proto je nezapomeňte doma!

do letadla nastupujte odpočinutí

Docela mi dělá problém se v letadle slušně vyspat. Proto mne v minulosti napadlo, že když nastoupím nevyspaná, že pak snadněji usnu. Omyl. Čím víc unavenější budete před samotným začátkem cesty, tím horší pro vás potom bude jet lag.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]