Jak přežít dlouhý let

JAK PŘEŽÍT DLOUHÝ LET?

0 Shares
0
0
0

V prosinci to bylo deset let, co jsem poprvé letěla letadlem. Cesta to byla krátká, pouze z Prahy do Dusseldorfu, ale vynervovaná jsem byla, jako kdybych měla letět na druhou stranu světa. V té době pro mě bylo absolutně nepředstavitelné strávit v letadle více jak dvě hodiny.

Později jsem si uvědomila, že bych se vlastně nikam nedostala a dnes už jsou pro mě dvanáctihodinové lety běžnou záležitostí. Neříkám, že si to užívám. Po třech hodinách už nevím jak si sednout a neustále koukám na letovou mapu a počítám čas, který zbývá do přistání.

Abyste takový let zvládli v pohodlí, je potřeba se na něj trochu předpřipravit. V čem taková příprava spočívá?

Rezervujte si svá místa

Pokud si můžete sedadla vybrat předem, udělejte to. Já mám raději sedadla do uličky, protože se snažím každou hodinku vstát a aspoň trošku se protáhnout.Nejhorší, co může být, je vyfasovat místo mezi dvěma totálními cizinci.

Pijte hodně vody

Vaše tělo bude během dlouhého letu pořádně dehydratované. Snažte se vypít každou hodinku sklenici vody. Pokud možno, vyhněte se alkoholu, jet lag pro vás bude tak snesitelnější.

Proveďte upgrade své kosmetické taštičky

Do které si nezapomeňte přihodit kartáček, zubní pastu, hydratační krém, minerální vodu ve spreji, deodorant a balzám na rty. Vzduch v letadle extrémně vysušuje, takže budete moc rádi za tato osvěžení. Pokud nosíte kontaktní čočky, vyměňte je za brýle.

Pohodlí nade vše

Oblečte si to, v čem se budete cítit pohodlně, a co vás nebude nikde škrtit. Já mám nejraději tepláky, tričko a mikinu. V letadle mi bývá většinou zima, a i přesto, že vás obdarují dekou, beru si s sebou vždy i velkou šálu, tlusté ponožky nebo extra svetr.

Protáhněte se

Každou hodinku udělejte pár jednoduchých cviků, stoupněte si, projděte se, protáhněte se. Tímto zlepšíte svůj krevní oběh a zabráníte tak trombóze.

Zdroj: theglobeandmail.com
Zdroj: theglobeandmail.com

Obstarejte si vlastní svačinku

Malou svačinku v podobě ovoce nebo zdravé tyčinky určitě uvítáte. Někdy mi přijde, že časové prostoje mezi dvěma jídly při dálkovém letu jsou příliš dlouhé, takže mít své vlastní zásoby určitě není na škodu.

Naplánujte si svůj čas

Asi nechcete patnáct hodin jen tak promrhat, proto si ho tročku naplánujte. Studujte, čtěte, dívejte se na film, poslouchejte audio knihu, pracujte nebo prostě jenom odpočívejte.

Mějte svá vlastní sluchátka

V dnešní době má skoro každé letadlo pro všechny pasažéry ekonomické třídy k dispozici malou obrazovku s výběrem filmů, hudby nebo seriálů. Sluchátka vám zapůjčí, ale jsou velmi špatné kvality a zvuk v nich nebude znít tak dobře, jako v těch vlastních.

Buďte odpočinutí

Nevím jak vy, ale já v letadle nemohu usnout. V minulosti jsem si myslela, že když do letadla nastoupím nevyspaná nebo unavená, že pak snadněji usnu. Omyl. Čím víc unavenější budete před samotným začátkem cesty, tím hůř budete snášet jet lag.

0 Shares