Motivace

JAK NA ONLINE CESTOVÁNÍ

Cestování v době koronaviru, online cestování

Když jsem si 1. ledna vytvářela svoji „vision board“ a lepila na ni obrázky Hong Kongu, Japonska, Taiwanu a Itálie, ani ve snu by mě nenapadlo, že nejenže se do těchto destinací letos nepodívám, ale že to bude prakticky nemožné.

Když jsem 4. března odlétala do Londýna, ani ve snu by mě nenapadlo, že mi zruší zpáteční let, uzavřou hranice a že po návratu budu muset zůstat dva týdny v povinné izolaci a v podstatě pověsit cestování na hřebík.

Situace je však taková jaká je a nic s tím neuděláme. Být zavření v pohodlí našeho domova, mít možnost zajít si na nákup nebo na procházku do přírody a nosit při tom roušky zase není ta úplně nejhorší věc na světě, která se nám mohla přihodit.

Je však na čase překopat naše cestovatelské plány a pomalu se na ně začít těšit. Díky internetu přece můžeme zažít dobrodružství i online.

Takže, kam všude můžete zdarma a během několik málo chvilek vycestovat?

LONDÝN

Ve spolupráci s Googlem umožnilo British Museum v Londýně virtuální prohlídky svých kolekcí. Muzeum navštíví ročně přes 6 miliónů milovníků historie. Využijte toho a podívejte se na výstavu buddhistického umění v Barmě nebo na Yucatán.

V Londýně ještě zůstaneme. National Gallery na rušném Trafalgal Square je místem, které by nemělo uniknout žádnému cestovali. Obdivovat zde můžete například slavné Slunečnice od Van Gogha. Užijte si prohlídku galerie bez šílených davů, se sklenkou vína v ruce.

Nezapomeňte ani na ty největší a nejnavštěvovanější pamětihodnosti britské metropole. Přeneste se na jedno z největších vyhlídkových kol světa, London Eye, které se tyčí nad řekou Temží. Nejen že je odtud skvělý výhled na celé město, ale během vteřiny se můžete přenést třeba do Royal Albert Hall nebo dovnitř slavného Gherkinu, budovy, která svým tvarem připomíná okurku.

Online cestování - London Eye, Londýn

NEW YORK

Je na čase podívat se za oceán. Guggenheim Museum v New Yorku nabízí k online shlédnutí 8 000 uměleckých děl. Mezi nimi můžete obdivovat díla od Pabla Piccasa, Toma Sachse nebo Salvadora Dalí. Impozantní architekturu samotného muzea si budete muset nechat ujít, ale alespoň budete mít o důvod víc se do New Yorku jednoho krásného dne podívat.

Zažít můžete také virtuální prohlídku New Yorku včetně výkladu a úvodního letu v helikoptéře. Nakoukněte do Madison Square Garden, na Times Square nebo Brooklyn Bridge.

DUBAJ

Myslím si, že Dubaj jako destinace není úplně pro všechny. Určitě ne pro ty, kteří milují historii, výšlapy do přírody nebo nasávání atmosféry v místních kavárnách. Pokud s návštěvou tohoto mega města otálíte, podívejte se nejprve na skvěle provedenou virtuální 360° prohlídku Dubaje, která vám dá nahlédnout i do interiérů jednoho z nejznámějších hotelů, Atlantis The Palm.

Online cestování - Dubaj

ANGKOR WAT

„Město chrámů“ Angkor Wat se nachází v Kambodži a jedná se o jednu z největších náboženských památek světa. Z původního hinduistického komplexu, který byl postaven již v první polovině 12. století se vyklubalo centrum buddhismu, které ročně navštíví 2,6 miliónů turistů . Tato virtuální prohlídka chrámů Angkor Wat vás provede magickými chrámy včetně toho, ve kterém se v roce 2001 natáčel film Tomb Raider s Angelinou Jolie.

[instagram-feed]