Hotelové recenze Thajsko

JAK A KDE HLEDAT UBYTOVÁNÍ V THAJSKU?

Celé září jsem strávila v jednom městě. Jednalo se o krásný Chiang Mai na severu Thajska. A protože, by byla blbost žít měsíc v hostelu nebo platit standardní sazbu v hotelu, chtěla jsem nějaký apartmán, minimálně na ten měsíc. Abych řekla pravdu, tak mi zabralo opravdu hodně času něco hezkého najít (ještě před odjezdem), né proto, že by nic nebylo k dispozici, právě naopak. Ubytovacích kapacit je v celém Thajsku spousta, problém je v tom, že asi tak polovina z nich není vůbec online, nebo majitelé nemluví anglicky a tím pádem ignorují váš email. Takže, z té půlky co nám zbyla jsem nakonec vybrala jeden krásný apartmánový dům (o kterém vám napíšu příště), který splňoval všechny požadavky. A kde jsem tedy všude hledala? To se dozvíte, když budete pokračovat ve čtení….

NA PÁR TÝDNŮ

Pokud hledáte něco na méně jak měsíc, doporučila bych vám vydat se cestou ověřenou, a to najít si něco přes známé ubytovací portály. Abyste si totiž mohli pronajmout studio nebo apartmán za dobrou cenu, musíte se zdržet minimálně měsíc.

Hostels / HostelWorld

Tak tady si můžete najít tu vaši postel už od 3 USD za noc. Nebojte, v poslední době se například v Bangkoku s novými, moderními a trendy hostely roztrhl pytel. Většina z nich nabízí společnou kuchyň s veškerým vybavením, mikrovlnku, pračku, sušičku, ledničku, terasu a mnoho dalšího. A pokud se rádi seznamujete nebo cestujete sami, tak to pro vás bude ideální místo. Některé z nich nabízí i dvoulůžkové pokoje, ale na základě mé nedávné zkušenosti mohu říct, že byly všechny do jednoho vyprodané. Takže rezervujte hodně dopředu! A nezapomeňte, že maximální doba rezervace je 14 dnů!

Zdroj: D Box Hostel, Bangkok

Booking / Agoda / Hotels

Tyto portály asi všichni znáte, takže se o nich nemusím moc rozepisovat. Seženete tam ubytování jako pro krále, ale taky pokoje horší jak kurník pro slepice. Ono totiž né vždycky to  vypadá, tak jako na fotkách. Proto se nezapomeňte podívat na recenze na TripAdvisor!

Zdroj: Bangkok.com

Zdroj: Bangkok.com

AirBnb

Webový portál na kterém si musíte vytvořit vlastní profil a buď nabízíte svůj byt a nebo jen hledáte, kam byste složili hlavu. Já zatím neměla to štěstí AirBnb vyzkoušet. Mnohokrát jsem se pokoušela zabookovat byt pro mé kolegy v zahraničí a jednou dokonce pro mě samotnou, ale pokaždé systém selhal! Lidé si prostě neaktualizují své profily a tím pádem tam vidíte, že v ten a ten termín mají volno, ale když jim napíšete, tak najednou volno nemají.

Zdroj: AirBnb

Zdroj: AirBnb

HomeExchange

Výborná volba pro ty, co svůj byt vlastní nebo pronajímají od někoho komu nebude vadit, že budete pronajímat dál. Funguje to tak, že si vytvoříte svůj profil, nahrajete na web fotky vašeho „domova“ a pak si třeba řeknete, že chcete jet do Hong Kongu a už jen hledáte někoho z HK, kdo by byl ochoten si s vámi vyměnit příbytek. Pokud jste viděli film s Kate Winslet a Cameron Diaz, Prázdniny, tak tak přesně to funguje!

Zdroj: openbuildings.com

Zdroj: openbuildings.com

NA MĚSÍC, NA ROK

Neztrácejte čas brouzdáním na netu, najděte si hotel na pár nocí a obejděte okolí. Vsadím se, že objevíte něco, co byste na netu nikdy nenašli a možná si ještě usmlouváte slevu! Pokud na to nemáte nervy, zkuste tyto stránky…

ThaiApartment

Na tomto webu najdete apartmány nejen v Bangkoku, ale i ostatních provinciích (Chiang Mai, Chon Buri, Phuket, Nonthaburi atd.). Já na této stránce strávila několik hodin a opravdu tam najdete studia s bazénem a fitkem za méně jak 5000 Kč za měsíc. K tomu se účtuje zvlášť poplatek za vodu a elektřinu, ale to je skoro zadarmo! Voda vychází asi tak na 120 Kč na osobu na měsíc a elektřina pár korun za jednotku. Co to je ta jednotka jsem do dnešního dne nepochopila, ale pokud nebudete mít klimatizaci puštěnou od rána do večera, vyjdou vás poplatky na pár stovek.

9apartment

Tyto stránky nejsou moc dobře přeloženy do angličtiny, ale dá se z nich pochopit to nejdůležitější. U každé nabídky je potom kontaktní formulář přes který můžete napsat přímo majiteli nebo pronajímateli.

Google

A pokud už nevíte co a jak, zadejte si do vyhledávače: serviced apartments Thailand a vyplivne vám to mnoho dalších krásných možností.

Jak si rezervujete ubytování v zahraničí vy? Jezdíte s cestovkou nebo na vlastní pěst? Využili jste nějaký jiný způsob, který jsem tu nezmínila?

[instagram-feed]