Jak a kde hledat ubytování v Thajsku

0 Shares
0
0
0

Thajsko je má oblíbená země, ve které jsem strávila několik měsíců. Navštívila jsem jižní, východní, severní i centrální část, a strávila několik desítek hodin hledáním toho nejlepšího ubytování. Ať už plánujete relaxační pobyt na pláži, dobrodružnou výpravu do hor nebo návštěvu Bangkoku, najít to správné ubytování je stěžejní pro nezapomenutelnou dovolenou. V tomto článku najdete tipy na to, jak a kde hledat ubytování v Thajsku. 

Tipy na hledání ubytování v Thajsku

Stanovte si rozpočet

Thajsko nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od levných hostelů až po luxusní resorty. Když víte kolik si můžete dovolit utratit, pomůže vám to zúžit výběr. Mějte také na paměti, že čtyřhvězdičkový hotel v Thajsku můžete pořídit i za méně jak 3 000 Kč za noc. V porovnání s Evropou nebo Amerikou, zde za méně peněz získáte luxusnější ubytování.

Ujasněte si své preference

Vybírejte ubytování, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Víte, že chcete v Bangkoku projít ty nejznámější turistické památky a nechcete trávit každý den hodinu v taxi nebo metru? Pak se ubytujte v jejich blízkosti. Toužíte probouzet se každé ráno s výhledem na moře? Zvolte bungalov na pláži.

Rezervujte včas

Thajsko je během zimních měsíců velmi oblíbenou turistickou destinací, pokud se sem chystáte v tomto období, rezervujte ubytování s předstihem, abyste měli k dispozici co nejvíce nabídek.

Vždy se podívejte na recenze

Vybrali jste si hotel? Před provedením rezervace si vyhraďte deset minut a přečtěte si recenze od ostatních cestovatelů. Na webových stránkách jako TripAdvisor a Lonely Planet najdete spoustu názorů a rad od cestovatelů, kteří zde byli ubytováni. Zaměřte se na komentáře o čistotě, zákaznickému servisu a celkové spokojenosti.

Kde hledat ubytování v Thajsku

Ubytování v Thajsku můžete hledat také pomocí této interaktivní mapy:

Krátkodobé ubytování

Pokud hledáte něco na méně jak měsíc, doporučila bych vydat se tradiční cestou, a to najít si něco přes ubytovací portály.

HostelWorld

Na hostelových portálech najdete ubytování ve sdílených pokojích už za 150 Kč za noc. V Thajsku najdete hostely, které jsou moderní, trendy, vybavené společnou kuchyní s veškerým vybavením, mikrovlnkou, pračkou, sušičkou, ledničkou, terasou a místem na práci.

Pokud cestujete sami, chcete ušetřit a rádi se seznamujete, tak to pro vás bude ta ideální volba.

Booking / Agoda / Hotels

Pokud jste připraveni utratit za noc několik stovek nebo tisíc, pak se ubytujte v klasickém hotelu. Například v Bangkoku je nabídka opravdu velká, pro dva lidi tu seženete hotel s krásným se snídaní a infinity bazénem do 3000 Kč.

 

Zdroj: Bangkok.com

AirBnb

Cestujete ve více lidech nebo si jen ráno chcete připravit vlastní vajíčka? Pak si rezervujte apartmán na známém ubytovacím portálu AirBnb. Většina apartmánových domů v Thajsku je vybavena bazénem a fitkem, takže o tyto radosti nepřijdete ani na AirBnb.

HomeExchange

Home Exchange je skvělá volba pro všechny majitele nemovitostí, kterým nevadí si svůj domov vyměnit s někým jiným. Funguje to tak, že si vytvoříte profil, na web nahrajete fotky vašeho domova, a pak si třeba řeknete, že chcete jet třeba do Thajska, a pak už jen hledáte někoho z Thajska, kdo by byl ochoten si s vámi domovy vyměnit. Tento způsob výměny jsme mohli vidět třeba ve filmu Prázdniny s Kate Winslet a Cameron Diaz.

 

Zdroj: openbuildings.com

Dlouhodobé ubytování v Thajsku

Chystáte se do Thajska na delší dobu? Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, po příletu si zarezervujte hotel, vyhraďte si nějaký čas a běžte se na apartmány a jejich okolí osobně podívat.

Kontaktujte místní realitní agentury

Tyto agentury mají v nabídce spoustu bytů a apartmánů v různých lokalitách a za místní ceny. Apartmán s jednou ložnicí můžete pořídit za méně jak deset tisíc.

Sledujte online skupiny

Připojte se ke skupinám na Facebooku na TripAdvisoru, které se věnují expatům žijícím v Thajsku. Členové těchto skupin často sdílí nabídky pronájmů, tipy a rady založené na svých vlastních zkušenostech.

Máte vybráno, kde chcete bydlet? Vydejte se do této čtvrti osobě. Mnozí pronajímatelé a majitelé nemovitostí inzerují své pronájmy pomocí cedulí umístěných před budovami.

0 Shares