Indonesia

CHCETE NAVŠTÍVIT RÁJ NA ZEMI? VYDEJTE SE NA GILI OSTROVY!

Pokud se vám poštěstí a stanete se majiteli letenek na Bali, určitě byste si měli vyčlenit i pár dnů na návštěvu Gili ostrovů. Jedná se o tři malé ostrovy, které se leží v těsné blízkosti a mezi kterými existuje pravidelné vodní spojení. Jedná se o Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Já jsem se podívala na Gili Trawangan a můžu říct, že to byl ten největší ráj co jsem doposud navštívila!

KDE JE NAJDETE?

Ostrovy se nachází na východ od Bali, hned vedle Lomboku.

JAK SE TAM DOSTAT?

Spoj na Gili zajišťuje hned několik lodních společností. Pokud jste ubytovaní v hlavních turistických oblastech jako Seminyak, Kuta, Legian, Ubud nebo Nusa Dua, tak vás dokonce i vyzvednou ve vašem hotelu a odvezou do přístavu Padang Bai zdarma. Na nákup lístků doporučuji web Gili Tickets. Cena byla velmi přijatelná (130 USD zpáteční pro dvě osoby), loď vypadala bezpečně a cesta trvala asi dvě hodiny.

PROČ TAM MUSÍTE?
  • Pláže na Gili Trawangan jsou jako sen. Moře je zde velmi klidné a během procházky po pláži vás bude na nohou šimrat jemný bílý písek a křišťálově modrá voda vás bude zvát do jejich útrob, prostě nádhera. Pláž v Seminyak na Bali mě docela zklamala, takže Gili mi to bohatě vynahradilo. Navíc si můžete najít místečko sami pro sebe a nemusíte ležet na super přelidněné pláži.
  • Užijete si mega klidu. Ostrovy jsou maličké a je tam zakázaná jakákoliv motorová doprava, takže co tam frčí jsou kola nebo Cimoda (jako za starých časů – kůň, který za sebou táhne dřevěný vůz).
  • Ostrovy nabízí skvělý útěk od civilizace. V pět ráno vás probudí modlitby z místní mešity a nebo kokrhání kohoutů. Super zážitek!
  • Velmi vás potěší, že pouliční a plážoví prodejci jsou asi tak o 80% méně otravní než ti na Bali.

CO TAM?
  • Gili Trawangan (největší z této trojice) je tak malý, že ho na kole objedete za 45 minut a pěšky vám to potrvá asi tak 2 hodiny. Takže, sedněte na kolo a najděte si tu svoji pláž.
  • Na každém kroku narazíte na stánek, který pronajímá vybavení na šnorchlování včetně ploutví. Na to, abyste viděli mořskou želvu nemusíte jezdit daleko. Směrem od přístavu jeďte až na sever ostrova, na konci uvidíte po pravé straně modrý beach bar a tam si udělejte pauzu a objevujte podmořské krásy. Na ostrově najdete i spoustu cestovních agentur, které nabízejí šnorchlovací výlety nebo kurzy potápění.
  • Je libo jógu nebo kurzy vaření? Vše najdete na promenádě podél přístavu. Gili Yoga nabízí ranní nebo odpolední hodiny. Nemusíte být členem, stačí dorazit a cvičit.
  • Udělejte si výlet na další ostrovy, nabízí se Gili Meno, Gili Air nebo Lombok. Já jsem na ně bohužel už neměla čas, ale věřím, že to stojí za to. Snad tedy příště.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]