Jídlo Španělsko

CO VŠECHNO MUSÍTE OCHUTNAT VE ŠPANĚLSKU?

Co by to bylo za výlet, kdybyste si z něho neodvezli něco nového? Teď nemám na mysli nové šaty nebo boty, i když proč ne. Bavím se tu spíš o nové zkušenosti nebo zážitku. Pro mě jsou nejlepší ty, o kterých jsem si snívala už nějakou dobu (většinou se jedná o konkrétní destinaci), hned za nimi následují zážitky gurmánské. Ano, budeme se bavit o jídle! Z mé poslední cesty do Španělska jsem si jeden takový odnesla a bude ve mě převládat ještě hodně dlouho. Takže o co šlo a na co byste určitě neměli zapomenout až se ocitnete v zemi flamenca?

Churros

Smažené pečivo ve tvaru tyčinek, jehož textura připomíná naše koblihy. Jen to těsto je o něco nadýchanější. V kombinaci s horkou čokoládou vám to vydá za skvělou snídani. Před odjezdem udělejte malý průzkum a najděte ty nejlepší ve vašem okolí.

Sangria

Drink, který vám asi nemusím představovat. Základem je červené víno (např. Rioja), ovoce, které máte zrovna po ruce (pomeranč, broskev, citron, jablko, hrozny apod.), kapka brandy a špetka cukru. Neexistuje ten správný recept, záleží jen na vás, jak si tu svou sangrii namícháte. Přidat můžete i pár kapek něčeho ostřejšího, ale i pomerančový džus.

zdroj: food.com

zdroj: food.com

Paella

Tento pokrm pochází původem z Valencie a jeho název se do latiny překládá jako „pánev“. Základní ingrediencí je rýže a ten zbytek záleží už jen na vaši chuti a nebo také na tom, co zrovna najdete doma. Populární je vegetariánská paella, s mořskými plody nebo mix, kde se vám na talíři může sejít kuře, chorizo a krevety dohromady.

zdroj: Pinterest, Jamie Oliver

zdroj: Pinterest, Jamie Oliver

Gaspacho

Polévka ze syrové zeleniny, která se jí za studena? To nezní moc lákavě, ale věřte, že v parných dnes vám přijde vhod. Je to zdravý a osvěžující pokrm, který si připravíte doma raz dva. Prý se začala poprvé připravovat v oblasti Andalusie, a co tvoří její základ? Dva dny starý chléb, rajčata, okurek, cibule, česnek, kapie, sůl, pepř, olivový olej, voda a troška octu.

zdroj: eats.coolmompicks.com

Tapas

Tady se nebavíme o názvu jídla, ale o způsobu stolování. Tapas jsou jednohubky, kterých si objednáte rovnou několik a dohromady vám vytvoří klidně i celou večeři. Pokud jste ve Španělsku jen krátce, je to určitě skvělý způsob, jak toho ochutnat co nejvíc. V posledních letech je některé restaurace přetransformovaly do úplného kulinářského zážitku. A na čem, že si můžete pochutnat? Např. na tataráku z tuňáka, krevetách s melounovou salsou, gaspachu z červené řepy, mořských plodech, foie gras a spoustě spoustě dalších dobrot! Skvělou zprávou je, že vás jedna porce tohoto luxusního jídla nevyjde na více jak 5 euro.

 

 

Tip na závěr: Začali se vám sbíhat sliny na něco dobrého? Pak se nechte inspirovat recepty na španělská jídla.

[instagram-feed]