Co vidět v Londýně za víkend

0 Shares
0
0
0

 

Londýn bezpochyby patří mezi naše oblíbené výletové destinace. Letadlem tam jsme za hodinku, ceny letenek jsou přívětivé a navíc je to ráj pro všechny shopaholicy a fanoušky umění, historie a architektury. Hodně lidí tam jezdí na prodloužený víkend, ale abyste to viděli všechno, museli byste tam strávit minimálně měsíc. Já byla v Londýně už čtyřikrát, ale pořád mám co objevovat. Takže, chystáte se do anglické  metropole, ale máte jenom pár dní? Potom by vaší pozornosti nemělo uniknout:

British museum

zdroj: nouw.com
zdroj: nouw.com

Jedno z největším a nejvýznamnějších muzeí historie a kultury bylo založeno v roce 1753. Obdivovat zde můžete exempláře z antického Řecka, Egypta, Malé Asie, renesance nebo mimoevropského umění.

Big Ben

zdroj: paradiseintheworld.com
zdroj: paradiseintheworld.com

O Big Benu jsme se učili snad už na základní škole. Společně s Houses of Parliament ho najdete ve Westminsteru, kousek od London Eye. Jeho další (ne)oficiální jména jsou “Great Bell” nebo “Elizabeth Tower”. Velký zvon uvnitř hodin váží téměř 14 tisíc kilo.

London Eye

London Eye je nejvyšší ruské kolo v Evropě, které bylo uvedeno do provozu v roce 2000. Najdete ho na jížním břehu řeky Temže nedaleko galerie Tate Modern. Kolo se otáčí velmi pomalu, takže se nebojte, že by vám z toho bylo špatně. Fronty na lístky jsou dlouhé, ale počkat se vyplatí. Výhled na celý Londýn se vám jen tak nikde nenaskytne.

Camden market

zdroj: the-anthology.com
zdroj: the-anthology.com

Camden Market nebo-li Camden Lock je místo, kde bez problémů zabijete klidně celý den. Připravte se na velké davy lidí a také na spoustu stánků a obchůdků s oblečením, obuví nebo šperky. Vše je otevřeno od pondělí do neděle od 9:30 do 18h. Co nesmíte vynechat jsou stánky s jídlem! Vegetariánská jídla, burrita, mořské plody, fish and chips, burgery, cupcakes, brownies, čerstvé džusy, je toho tolik, že nebudete vědět co dřív.

Portobello Road

portobello

Další “must see place” pro všechny shopaholicy. Toto je největší trh se starožitnostmi na světě a bude na vás čekat něco málo přes tisíc prodejců. Jak se tam dostat? Nejbližší stanicí metra je Landbroke Grove. Vystoupit, ale můžete také v Notting Hill Gate a projít se touto slavnou čtvrtí.

Hyde park

Jeden z největších Londýnských parků. Přes léto tam jsou k dispozici lehátka, tuším za poplatek, ale klidně si přineste deku a udělejte si piknik. Najdete tam také Speaker´s Corner, který je známý pro svou svobodu projevu.

Buckingham Palace

zdroj: fanpop.com
zdroj: fanpop.com

Buckingham Palace je sídlem královny Alžběty, umístěný strategicky ve středu města. V blízkosti se nachází Green a St James´ Park. Palác můžete obdivovat z venku nebo si můžete zarezervovat prohlídku uvnitř a doufat, že třeba spatříte královnu.

Tate Modern

zdroj: clondoncity.co.uk
zdroj: clondoncity.co.uk

Pokud máte rádi umění, nesmí vám uniknout tato galerie moderního umění. Najdete ji na South Bank, takže po tom co se projedete na London Eye můžete pokračovat příjemnou procházkou po břehu Temže až ke galerii.

Covent Garden

Velmi oblíbená část Londýna, která je domovem  mnoha roztomilých obchůdků a více jak 60 barů a restaurací. Žije to tam zejména po setmění. Nachází se tam i Royal Opera House, London Transport Museum nebo Covent Garden Market, kde se poprvé začalo obchodovat již v roce 1654.

Oxford Street

zdroj: bykoket.com
zdroj: bykoket.com

Oxford Street společně se sousední Regent Street jsou považovány za ráj všech nákupních maniaků. Najdete tu všechny módní značky na které si jen vzpomenete. Určitě si zajděte do několika patrového Topshopu, Urban Outfiters nebo nákupního domu Selfridges.

Downing Street

V ulici 10 Downing Street žije britský úřadující předseda vlády. Až k jeho domu se nedostanete, protože vám v cestě bude stát uzamčená brána, ale i přes tu něco uvidíte. Tento dům jste mohli spatřit i ve filmu Láska nebeská, kde pana premiéra hrál Hugh Grant.

Trafalgar Square

Náměstí se nachází u stanice metra Charing Cross v centru Londýna. Jeho název má připomínat bitvu u Trafalgaru z roku 1805, kdy Britské námořnictvo zvítězilo v napoleonských válkách. Uprostřed náměstí stojí sloup se sochou admirála Nelsona, který celé bitvě velel. Najdete tu i Národní galerii a několik kašen.

Tower of London

zdroj: commons.wikimedia.org
zdroj: commons.wikimedia.org

Tower of London byl postaven v roce 1066 a mezi lety 1100 a 1952 sloužil hrad jako vězení. Pokud milujete historii, musí jít tato jedna z nejstarších budov na váš “must see” seznam. Uvnitř jsou k vidění také korunovační klenoty.

0 Shares