The Netherlands

CO V AMSTERDAMU, KDYŽ MÁTE JEN PÁR HODIN?

Share

Při mé nedávné cestě do jihovýchodní Asie jsem měla několika hodinový přestup v Amsterdamu, a protože z letiště do centra města to je jen chvilka, neváhala jsem a jela se tam podívat. V Amsterdamu jsem byla již dvakrát, takže mě tam nečekalo zas až tak nic nového, ale pořád lepší brouzdat městem než trčet na letišti. Pokud náhodou budete Amsterdamem projíždět, případně čekat na váš navazující spoj, níže naleznete seznam míst, která bych vám doporučila navštívit a na která vám těch pár hodin bude bohatě stačit.

CESTA Z LETIŠTĚ

Příletová hala na letišti Schiphol je napojena přímo na vlakové nádraží. I přesto, že je Schiphol jedno z největších letišť v Evropě a dostat se z haly A do haly F může trvat i více jak dvacet minut, navigační systém je přehledný. U přepážky si vyžádejte lístek do stanice Amsterdam Centraal. Jednosměrná jízdenka stojí 5 euro a cesta trvá pouhých deset minut. Vlak odjíždí 6x za hodinu v obou směrech z různých nástupišť.

PROJEĎTE SE PO VODNÍCH KANÁLECH

Jakmile vystoupíte z budovy hlavního nádraží, spatříte budovu s názvem Tourist Centre. Přímo tam si můžete koupit lístky na jednu plavbu. Já to vyzkoušela před několika lety a během krátké doby se dozvíte hodně o historii a budete mít možnost spatřit ten nejmenší dům ve městě!

VYDEJTE SE NA HLAVNÍ NÁMĚSTÍ DAM SQUARE

Asi 12-minutová procházka od vlakového nádraží vás dovede na náměstí Dam Square, kde toho je hodně k vidění. Obdivovat můžete královský palác, Nieuwe Kerk (nový kostel), národní památník, muzeum Madame Tussaud´s a nebo se toulat v jedné z mnoha útlých uliček kolem náměstí, které nabízí spoustu obchodů. Skvělé místo pro shopaholiky a pro ty co mají ještě aspoň trochu místa v kufru.

NAVŠTIVTE DŮM ANNE FRANK 

Další místo, které stojí za vidění a které se je situováno v centru je dům Anne Frank. Anne byla židovská dívka, která se během druhé světové války ukrývala společně s její rodinou v přístavbě domu. Takto žili po dobu dvou let a během této doby psala deník ve kterém popisovala jejich život a své pocity a obavy. Tento deník byl později objeven a stal se jedním z nejlepších a nejznámějších memoárů z doby Holokaustu.

PODÍVEJTE SE DO RED LIGHT DISTRICT 

Opět kousek od vlakového nádraží leží ten známý Red Light District. Já tam byla během dne i večer a musím říct, že večer to tam žije mnohem víc. V této čtvrti najdete i muzeum sexu a spoustu specializovaných obchodů.

MUZEUM KAM SE PODÍVÁŠ 

Pokud milujete architekturu a umění, je pro vás Amsterdam skvělou volbou. Mezi ty nejznámější muzea patří Van Gogh Museum, Rijksmuseum a Stedelijk museum moderního umění. Návštěvou jednoho z nich jednoduše zabijete několik hodin, pak si ještě můžete dát kafe v muzejní kavárně. Jen si dejte pozor, aby vám neuletělo letadlo!

Byli jste v Amsterdamu? Jaká jiná místa jste ještě navštívili? Budu se těšit na komentáře pod článkem.

2 komentáře

  • Obrazem Blog Adel
    12/06/2017 at 15:01

    Já bych doplnila osobní neturistický tip – jít do knihovny (nedaleko nádraží), jet do nejvyššího patra, je tam bistro La Place a jídlo si vzít na terasu knihovny. Výhled na kanál, Amsterdam. Pohoda. Dole v centru je vždy takový ten turistický ruch 🙂

  • Leave a Reply

    [instagram-feed]