Česká republika

CO STIHNOUT V PRAZE ZA JEDEN DEN

Dnešní článek je určen pro všechny mimopražské, kteří si chtějí udělat výlet do našeho hlavního města a strávit den trošku jinak než klasickou procházkou Václavák – Staromák – Karlův Most – Hrad.

Teď na jaře se s akcemi všeho druhu roztrhl pytel a chápu, že pokud jedete třeba z Moravy a nesledujete to všechno na Facebooku nebo ostatních sociálních sítích, asi o tom nemáte moc potuchy. Proto jsem pro vás připravila takový malý přehled plus tipy na to kam se jít najíst, na kafe a další zajímavé aktivity.

Farmářské trhy

Každou sobotu se na několika místech konají farmářské trhy. Já pravidelně navštěvuji buď ty na Náplavce nebo na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na Náplavce najdete více stánků a větší výběr již hotového jídla, takže pokud jste nesnídali, můžete si tam dát brunch nebo oběd. V těsné blízkosti najdete i francouzskou vinárnu Na břehu Rhony nebo zmrzlinárnu Puro Gelato.

Trhy na JZP jsou celkově menší, ale zase byste neměli vynechat návštěvu francouzské kavárny Le Caveau, kde mají výborné chlebíčky nebo vyhlášeného Antonínova pekařství. Pokaždé, když jdu kolem, tak lidé stojí minimálně dvacetimetrovou frontu. Na JZP najdete i výborné vietnamské bistro, kde mají luxusní jarní závitky a polévku Pho. Bohužel si tam není, kde sednout, takže si to vemte s sebou a najezte se třeba na lavce před kostelem.

Letná

Projděte Pařížskou a na konci mostu se vydejte do kopce. Ocitnete se v parku Letná, odkud se nabízí krásný výhled na celou Prahu. Je tam i velká letní zahrádka, kde můžete posedět a dát si pivo nebo cider. Když projdete parkem na druhou stranu, narazíte na Café Letka a jenom dalších pár minut pěšky se nachází velmi populární místo Farm Letná, kde si můžete dát i oběd. Jen se připravte na to, že tam bývá narváno a na místo budete muset nejspíš čekat.

Naše Maso

Pokud se přece jen zatouláte na Staroměstské náměstí, nenechte si v Dlouhé ulici ujít vyhlášené řeznictví Naše maso, kterému šéfuje František Kšána ml. K dispozici je i pár stolečků u kterých si můžete pochutnat na tataráku, klobáskách, steaku dle vašeho výběru nebo hamburgeru. Kvalita zaručena!

Šlapadla na Vltavě

Aktivita při které zapojíte svaly, opálíte se a ještě se podíváte na Pražský Hrad z jiného úhlu. Šlapadla najdete u mostu Legií (přímo u Národního divadla). Na řece je příjemná hospůdka u které se můžete zastavit a přímo ze šlapadla si koupit drink.

Trocha Itálie

Milujete italskou kuchyni, ale máte problém doma sehnat kvalitní pastu nebo parmigiano? Vydejte se na Smíchov do italské tržnice Wine and Food. Tento koncept nabízí obchod, kavárnu, restauraci a pekárnu. Můj tip – vyzkoušejte sicilské cannoli. Rozplývají se na jazyku!

Kalendář akcí

duben

23.4. Pražský Hrad – Den otevřených dvěří
23.4. Bylinkofest 2016
29.4. Pražský Majáles
30.4. Asian Food and Culture Fest 2016

květen

6.5. Magnetic Festival
20.-22.5 18th Tattoo Convention Prague
21.5. Korso Krymská
21.5. Prague Rooftop Festival
27.-29.5 Prague Food Festival
28.-29.5 Dyzajn market

[instagram-feed]