Cestovatelské tipy

CO SI VZÍT S SEBOU K MOŘI?

Je to jen pár dnů zpátky co jsem se vrátila z válecí dovolené na Santorini. Po hodně dlouhé době jsme vyrazili s cestovkou a bylo docela fajn mít všechno zařízený a o nic se nestarat. Asi po roce jsem si pořádně užila polehávání na pláži s knihou v ruce, ale musím říct, že praktikovat to od rána do večera sedm dní v kuse mne už nebaví, takže jsme do toho vložili i nějaké menší výlety a výšlapy o kterých vám sem již brzy napíši.

Je všeobecně známo, že na „beach holiday“ toho s sebou moc nepotřebujeme, s čímž naprosto souhlasím. Ono se ani nedá tahat s sebou tunu kosmetiky a celou garderóbu, když povolený váhový limit do letadla je „pouze“ 15 kilo. Já si raději vezmu méně, protože si ráda vozím domů „suvenýry“. Letos jsem si z Řecka dovezla koření a kosmetiku Korres, kterou naprosto miluju. Navíc ji v řeckých lékárnách pořídíte za téměř poloviční ceny než na všech online shopech. Takže až tam budete, určitě vyzkoušejte.

Ale zpět k tématu. V tomto článku jsem pro vás sepsala všechny plážové nezbytnosti společně s tipy na to, kde je pořídíte. 

PLÁŽOVÁ TAŠKA

Asi ta nejdůležitější položka na tomto listu, protože kam jinam bychom všechny ty další nezbytnosti dali? Plážových tašek najdeme na internetu spousty, ale mne se nejvíce osvědčila slaměná. Vejde se do ní půlka našeho kufru, jen tak nepromokne a hlavně slaměné kabelky a tašky jsou velkým hitem tohoto léta. A až budete zpátky v ČR, můžete s ní chodit na farmářské trhy. Já tu svou pořídila na eshopu Bella Rose.

DOBRÁ KNIHA

Nejen na pláž, ale i při cestování samotném vám určitě přijde vhod zajímavá četba. V posledním článku najdete tipy na pět skvělých knih, které jsem já sama přelouskala v posledních měsících.

SLUCHÁTKA

Pokud se vám nechce číst, stáhněte si do telefonu vaši oblíbenou hudbu, audio knihy nebo zajímavé podcasty a zaposlouchejte se. Mě se osvědčily sluchátka Bose, které potlačují okolní šum. Pokud vás znervózňují různé zvuky během letání, stačí si je nasadit a i bez jakéhokoliv audio záznamu vám dopřejí totální ticho. Audioknihy pořídíte třeba na webu Neoluxoru, nebo na Amazonu, kde je nabídka opravdu široká. Inspirativní podcasty si můžete poslechnout třeba na Forbes Radio na Sound Cloudu. Zajímají vás příběhy úspěšných britských fashion & beauty bloggerek? Koukněte na sérii At Home With…, které má na svědomí Lily Pebbles a Anna Newton.

OPALOVACÍ KRÉM

Ochranu proti slunci je lepší nepodceňovat a raději se mazat a mazat, a to i když je pod mrakem. Asi nezapomenu na to, jak jsme se spálili první den na Bali. Obloha se na nás mračila, po slunci ani památky a my si řekli, že přece nemá cenu se mazat. Až večer jsme se všimli našich spálenin. Já používám na obličej BB cream, který má sice jen SPF 20, ale snad nikdy jsem se nespálila. Když jsem na slunci déle, dám si ještě na čelo a nos SPF 50. Na tělo mám nejraději opalovací krémy od Hawaiian, které se na pleti krásně třpytí a mají úžasnou vůni.

LÁHEV NA VODU

Asi tu nemusím psát, že pravidelné doplňování tekutin, a to především v třiceti stupňových vedrech je zásadní pro naše zdraví. Zásadní je, ale také nepít vodu z plastových lahví, které jsou vystaveny slunci a celkově velkému horku. UV záření totiž může poškodit vnější vrstvy plastu a uvolňovat tak negativní látky, které způsobují celou řadu onemocnění. To, že plasty škodí i životnímu prostředí tu asi nemusím zmiňovat. Proto si myslím, že skvělou variantou na vaše letní drinky jsou láhve z nerezové oceli, které navíc udrží vaše tekutiny chladné. Stylovou láhev pořídíte třeba na webu Bella Rose.

OZDOBA NA HLAVU

Krásným zpestřením vašeho outfitu může být barevná čelenka ve stylu hippie, kterou toto léto seženete snad ve všech obchodech. Já tu moji pořídila v Zaře, ale viděla jsem ji i v Mangu nebo Stradivariu. Moc se mi líbí i čelenky s velkými květy, ty koupíte třeba na Glami. Před úpalem vás samozřejmě neochrání, pro tento účel jsou nejlepší slaměné klobouky.

MASKA NA VLASY

Vaše vlasy dostanou po takové plážové dovolené dost na frak. Slaná voda a sluneční paprsky jim evidentně moc nesvědčí, takže je důležité jim dopřát ozdravnou kůru. Výborný je například kokosový olej, který se však z vlasů smývá poněkud obtížněji. Na takovou rychlou regeneraci je lepší použít vlasové masky, které můžete po deseti minutách smýt. Já si oblíbila Pure Greek Olive masku od již zmiňované kosmetické značky Korres.

CO DÁLE PŘIDAT NA VÁŠ CHECK LIST

sluneční brýle
osušku
plážový overal
boty do vody (pokud jedete na kamínkovou pláž)
plavky
žabky
ubrousky
gumičky, sponky do vlasů
šnorchl
nafukovací lehátko
hrací karty

[instagram-feed]