Cestovatelské tipy

CO SI SBALIT NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND?

Evoluce v balení? Existuje vůbec něco takového? U mě určitě! Je to jen pár let zpátky co mi sbalení malého zavazadla na prodloužený víkend trvalo dva až tři dny, a to jsem pak ještě při každé cestě na letiště, autobusové nebo vlakové nádraží přemýšlela nad tím co jsem zapomněla doma.

Nyní na to mám systém. Na začátku roku jsem si vytvořila takový univerzální seznam, který jsem začala používat na všechny cesty. Klidně ho vytáhnu až pár hodin před odjezdem a zatím se mi nestalo, že bych něco nechala doma.

Existují tři základní věci, které když budeme mít s sebou, tak budete v pohodě, protože to ostatní můžete vždycky dokoupit.

 kreditní karta

 jízdenka, letenka  nebo / a mobilní telefon s elektronickou verzí

 kreditní karta

A ten zbytek můžeme rozdělit do následujících kategorií:

OBLEČENÍ

Zde se řídím heslem: méně rovná se více. Obzvlášť v zimě přece nechcete, aby vám dva svetry zabraly veškeré místo, které máte k dispozici. Ten nejhuňatější svetr si oblečte na cestu a do kufru přibalte maximálně jeden navíc. Na prodloužený víkend si vystačíte s jedním bavlněným trikem na den plus jedním topem nebo halenkou, kdybyste náhodou vyrazili do večerního víru města. A místo navíc se vždycky může hodit, co kdybyste něco nakoupili?

S největší pravděpodobností vás ten víkend čeká i hodně chození, což si žádá pohodlnou obuv. Podpatky si nechce doma a na výlet si vezměte tenisky! Já mám nejraději Converse. Ty se totiž hodí uplně ke všemu. Spíte v hostelu a sdílíte koupelnu s ostatními? Potom nezapomeňte na žabky do sprchy.

KOSMETIKA

Co se týká kosmetiky, vezměte si s sebou opravdu jen to nutné minimum. Základní nezbytnosti seženete v podstatě kdekoliv, navíc v zahraničí mají větší výběr nebo značky, které u nás nejsou k dostání, takže svou kosmetickou taštičku můžete obohatit o nové poklady. V hotelech najdete sprchový gel, šampón a kondicionér, takže to také nechte doma. Já jsem si moc oblíbila vzorečky od Kiehl’s a také jejich miniaturky z adventního kalendáře jejichž uzavíratelné kelímky teď můžu používat na cestování. Malé plastové lahvičky pořídíte třeba i v DM Drogerii nebo Sephoře. Parfém přelijte do malého rozprašovače nebo využijte vzorky z časopisů.

ELEKTRONIKA

V první řadě si rozmyslete, zda s sebou budete brát počítač. Pár dní bez něho nejspíš vydržíte, ale pokud víte, že se večer chcete dívat na film, pracovat nebo psát, přibalte ho. Před odjezdem zkontrolujte, zda máte všechny potřebné nabíječky. V hotelech, ale i v bytech přes AirBnb většinou najdete i fén. Jedete do Anglie? Přibalte si adaptér. Jestli nemáte, nevadí, po příletu ho seženete přímo na letišti v obchodech s knihami. Doporučuji si pořídit speciální taštičku na všechny kabely. Nejen, že je ochráníte před případným poničením, ale po příjezdu budete hned vědět, kde hledat a nebudete muset půl hodiny prohrabávat tašku.

LÉKY

Nezapomeňte si vzít především léky, které pravidelně užíváte. Já nikdy nezapomínám na rozpustné magnézium, paralen, kinedryl a pastilky na překyselení žaludku.

DOPLŇKY

Parádu nemusíte dělat jen doma! Mě moc baví pozorovat co se nosí v zahraničí a nechávám se inspirovat. Naprostým základem pro mě jsou sluneční brýle,šál a šperky.

DALŠÍ NEZBYTNOSTI
  • deštník
  • sluchátka
  • dostatek hudby v telefonu nebo ipod
  • průvodce / mapa města
  • pár drobných v místní měně
  • cestovní pojištění
[instagram-feed]