Thajsko

CO JSME STIHLI ZA VÍKEND V BANGKOKU?

Je to dva týdny zpátky co jsem se procházela v šortkách a triku bez rukávů po Bangkoku. Slunce pražilo, teploměr ukazoval něco málo přes třicet a já si to moc užívala, protože jsem věděla, že za pár dní se vrátím zpět do ledové Prahy.

Do Bangkoku jsme dorazili busem z letoviska Hua Hin už v pátek kolem třetí odpoledne. Naše první kroky směřovaly do našeho mini studia, které jsme si pronajmuli přes booking.com. Jmenovalo se Bangkok Feliz Sukhumvit a jeho obrovskou výhodou je, že leží asi dvě minuty chůze od stanice BTS (sky train) Phra Khanong. Díky jeho napojení na metro u stanice Asok se můžete velmi jednoduše zajet podívat třeba do China Town, nákupního centra MBK nebo k řece Chao Phraya, kde můžete skočit na loď a dojet až ke královskému paláci.

Bangkok jsme opouštěli v pondělí velmi časně ráno. Co jsme za ty dva a půl dne stihli?

Kam zajít na drink?

Tentokrát jsme se rozhodli vynechat Khao San Road a všechny její hlasité, přeplněné a šílené bary a zůstali v oblasti Sukhumvit Road. Naší první zastávkou byl bar Iron Fairies nedaleko stanice Thong Lo, který patří mezi deset nejlepších barů v celém Bangkoku.

Pokud si myslíte, že zde uděláte pár fotek, které pak hodíte na vaše sociální sítě, tak na to rovnou zapomeňte. V baru je takové přítmí, že vás obsluha hned na přivítanou vybaví baterkou, abyste si vůbec mohli přečíst menu. Celý design baru vám bude evokovat kovářovu dílnu. Podél stěn jsou v řadách vyskládány malé lahvičky s vílím prachem a na toaletě si budete připadat jako byste se ocitli v době Victora Huga. Dali jsme si několik koktejlů, poslechli živou hudbu a pokračovali směr Nana.

Nana je část Sukhumvit Road kolem které najdete opravdu hodně barů, klubů a nad ránem narazíte na skupinky lady boyů. My hledali bar The Nest, bohužel jsme omylem zabloudili do uličky ve které byla obrovská koncentrace starších bílých mužů a prostitutek. To byl evidentně omyl a po několika poradách s Google Maps jsme se konečně ocitli ve výtahu, který nás vyvezl na střechu baru Nest.

Přiznávám, že osmé patro není nějaká závratná výška, ale výhledu na nějaké ty „mrakodrapy“ jsme se dočkali. DJ-ka hrála staré r´n´b hity a nám se tu moc líbilo. Počítejte však s tím, že ceny tu jsou vyšší než na co jste zvyklí v Praze. Koktejly stojí přes dvě stovky a sklenice točeného piva devadesát.

W District Market

Budete-li v Bangkoku někde poblíž Sukhumvit Road, zajděte se večer najíst do W District Market. Jedná se o menší plácek mezi mrakodrapy, se stolky a židlemi, který je obehnán stánkami s jídlem ze všech koutů světa. Pochutnat si můžete na tapas, sushi, kebabu, burritu, burgerech a samozřejmě zde koupíte i thajské speciality.

Lumphini Park a China Town

V sobotu ráno jsem úplnou náhodou zjistila, že se v Lumphini Parku koná festival cestovního ruchu společně s oslavami Čínského Nového roku. Protože je park přímo na metru, byli jsme tam co by dup. Uprostřed parku je menší jezírko, kde si můžete pronajmout šlapadla. Nás však více zaujal ten obrovský počet stánků, převážně s jídlem! No, našli se tu samozřejmě i prodejci, kteří nabízeli tradiční kostýmy, kosmetiku, suvenýry, a proběhlo tu i několik vystoupení, např. tradičních thajských tanců.

Ochutnali jsme čínské knedlíky dim sum plněné červenými fazolemi, koláčky s lotosem, rybí koule s nudlemi a pálivou omáčkou, kuřecí maso na špejli marinované v omáčce z kokosového mléka a samozřejmě i kokosovou zmrzlinu.

I přesto, že nás strašně bolely nohy, jsme ještě nasedli na metro a jeli do stanice Hua Lamphong, odkud je to pár minut pěšky do China Town. Bohužel jsme se dozvěděli, že tradiční průvod k Čínskému novému roky byl zakázán, kvůli úmrtí thajského krále Bhumibol Adulyadej, který zemřel v říjnu loňského roku.

Při cestě zpátky na metro jsme zastavili u řeky Chao Phraya a pokochali se západem slunce.

Chatuchak market

Trh, který byste si neměli v Bangkoku nechat ujít je jednoznačně Chatuchak market, kterému se říká také JJ Market. Koná se o víkendu a varuji vás předem, je tam nával. Naštěstí se nachází hned u stanice metra. Začíná v 9 ráno a já bych vám doporučila vydat se tam hned takhle z rána. Stánků tam je tolik, že tam zabijete i několik hodin a vůbec vám to nepříjde. V areálu trhu najdete i stánky s jídlem, pitím nebo čerstvým ovocem, takže se na nákupy můžete pořádně posilnit.

Zbytek dne jsme strávili v okolí našeho ubytování. Zašli jsme na masáž, nakoupili nějaké maličkosti a začali balit, protože druhý den velmi časně ráno jsme odletěli směr Dubaj.

Taxi v Bangkoku

Potřebujete se dostat hodně brzo ráno na letiště a nechcete se spoléhat na to, že si na ulici někoho odchytíte? Stáhněte si do telefonu aplikaci Grab a objednejte si taxi až 7 dní předem. Poplatek za přistavení auta je 35 Kč a vyzvedne vás oficiální taxi služba, která samozřejmě používá taxa metr. Přemýšlela jsem i o Uberu, ale zjistila, že si v Bangkoku za dopravu na / z letiště účtují pevnou sazbu, která je dvojnásobkem toho co zaplatíte taxikáři.

[instagram-feed]