Swamp tour, New Orleans
Swamp tour, New Orleans

Co dělat v New Orleans | Brunch v Country Clubu a honba za aligátory

0 Shares
0
0
0

Abych uzavřela naše New Orleanské dobrodružství, přidávám poslední článek o tom nejkrásnějším místě na víkendový brunch, a o “swamp tour” – výletu do bažin a močálů. Za týden v New Orleans jsme toho stihli opravdu hodně. Mezi ty nej aktivity patřila prohlídka plantáže Oak Alley, procházky ve Francouzské čtvrti nebo návštěva jazzového koncertu v Jazz Preservation Hall

Brunch v Country Clubu

Na nedělní brunch jsme zvolili Country Club. Když se o tomto podniku zmínil přítelův táta, představila jsem si restauraci v country stylu, tzn. stěny ověšené kytarami, vitríny zdobené jezdeckými botami a hudbu ve stylu Johnnyho Cashe.

Jenže Country Club nemá s country hudbou nic společného. Jedná se totiž o privátní klub, do kterého máte přístup na základě členství. Toto členství pak zahrnuje přístup do restaurace, baru a sportovní aktivity jako golf, bazén nebo tenis.

Restaurace byla naštěstí přístupná i pro lidi bez členství, a pokud sem někdy vyrazíte, raději si udělejte rezervaci, bývá tu narváno. 

Country Club se nachází v obrovském bílém koloniálním domě. Okenice má natřené zářivě zelenou barvou a uvnitř je to velmi útulné. Na stěnách jsou namalované palmy a barevné květiny, na stropu visí lesklé a vyleštěné lustry a pocit, že jste u někoho doma dodávají krémové tlusté závěsy. 

Na menu najdete tolik dobrot, že nebudete vědět co dřív! Důležité je přijít opravdu hladoví, protože, když už tu budete, tak si musíte dát předkrm i hlavní (druhý) chod. Já ochutnala sweet corn and crab bisque a fried green tomatoes with eggs. Bylo to výborné, a přejedla jsem se tak, že to bylo mé první a poslední jídlo dne. Docela mě překvapilo, že ceny nebyly o moc vyšší než v jakékoliv lepší restauraci v Praze.

Swamp Tour

Agentur, které pořádají výpravy za aligátory najdete v New Orleans spousty. My využili Gray Line, která nás odvezla autobusem z Francouzské čtvrti do cca hodinky vzdáleného mini přístavu. Zde jsme počkali na loď, která nás vzala na projížďku přes močály a bažiny. K naší smůle byla docela zima, takže aligátora jsme zahlédli jen jednoho, a to v hodně velké rychlosti. Nejvíc totiž vylézají v teplém počasí, tak jako mývalové, hadi, želvy, nutrie nebo norci, kteří zde žijí.

A proč jsou aligátoři jednou z hlavních atrakcí v New Orleans? V minulosti byla totiž velká část města pokryta bažinami a močály, které tato zvířata velmi hojně obývala. V dnešní době byla však velká část bažiny vyčerpána, a to zapříčinilo odchod aligátorů z města. Prý je můžete spatřit tak maximálně v City Parku, v jednom z mnoha vodních kanálů. 

Swamp tour, New Orleans
Swamp tour, New Orleans

Pro další tipy a zajímavosti z New Orleans se podívejte na článek: Co dělat v New Orleans – Návštěva City Parku, jazzový koncert a restaurace, ve které rád jedl Obama

0 Shares