Knižní klub

ČETBA NA PLÁŽ | 6

Četba na pláž vol 6

Od mého posledního čtenářského příspěvku už uplynula nějaká doba. Od té doby jsem si konečně pořídila kindle, který jsem hodně dlouho odmítala, protože v mých očích se papírové knize nic nevyrovná. Jenže ruku na srdce, čtečka je na cestování ta nejpraktičtější věc pod sluncem! Na pláž si tak můžete vzít celou knihovnu a v případě potřeby ji kdykoliv doplnit.

Z mého dlouhého seznamu přečtených knížek jsem vybrala ty, které mě bavily nejvíc. Snad si z nich vyberete i vy a užijete si je doma na pohovce, v tramvaji, kavárně nebo na již zmíněné pláži.

A. R. Torre – Every last secret

Četba na pláž - vol 6
Tato kniha od americké autorky Alessandry Torre v českém vydání prozatím nevyšla, a pokud vyšla, tak jsem ji neobjevila. Od jejího čtení jsem se nemohla odtrhnout. Příběh nás zavádí na západ USA, kde v malém městečku žije komunita zbohatlíků. Mezi nimi i Cat a její pohledný manžel William. Jsou mladí, krásní, bohatí a jejich dokonalou idylku naruší noví sousedé – Neena a Matt. Neena však není ta hodná a kamarádská sousedka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Má plán, jak získat vše, po čem kdy toužila a jde si tvrdě za svým.

B. A. Paris – Terapeutka

Četba na pláž - vol 6
Děj této knihy se odehrává v komunitě exkluzivním domů v Londýně. Do té se nově přistěhuje Alice a Leo. Zpočátku vypadá vše velmi idylicky, časem se však Alice dozví naprosto šokující informaci, kterou jí Leo jaksi „zapomněl“ sdělit. V jejich domě došlo ke zločinu a Alice je zničehonic posedlá představou, že to vyřeší.

Cat Marnell – How to murder your life

Četba na pláž - vol 6
V této knize popisuje Cat Marnell svůj život. Období dospívání, spory s rodiči, od útlého věku závislost na lécích, která později přejde v těžkou závislost na heroinu, kokainu a dalších opiátech. Vezme vás s sebou na nekonečné newyorské večírky a do vydavatelství Condé Nast, kde se během dne snaží fungovat jako beauty editorka.

Delia Owens – Kde zpívají racci

Četba na pláž - vol 6
Příběh nás zavede na pobřeží Severní Karolíny, kde žije Kya – „holka z bažiny“, kterou postupně opustí celá rodina a jí nezbyde nic jiného než se postarat sama o sebe. Naučí se chytat ryby, mušle a žít v souladu s přírodou. Začne se vídat s klukem z města, který je však jednoho dne nalezen v močálech mrtvý. Z jeho vraždy celé město podezírat právě ji…..Moc jsem od této knihy nečekala, ale byla opravdu krásná – óda na přírodu a příběh o dospívání osamocené dívky.

Rebecca Serle – Za pět let

Četba na pláž - vol 6
Kniha Za pět let trošku připomíná červenou knihovnu, ale jako oddechovka na pláž, při které se vám nechce moc přemýšlet je ideální. V této knize se setkáte s newyorskou právničkou Dannie, které se vše daří – právě totiž excelovala na pracovním pohovoru a obdržela nabídku k sňatku. Jenže jde spát, a když se probudí, ocitne se v jiném bytě, po boku jiného muže, o pět let později. Poté procitne znovu a vrátí se zpět do současnosti. Začne více přemýšlet o svém vztahu, a také ji čeká nepříjemné zjištění o zdraví její nejlepší kamarádky.

[instagram-feed]