Read

ČETBA NA PLÁŽ | 4

Po návratu z Thajska mě opět ( tak jako po návratu z jakéhokoliv výletu) začaly chytat roupy a já zase přemýšlela o tom, kam bych vyrazila. Kupovat letenky z Prahy na poslední chvíli na začátku léta není tak úplně dobrej nápad, takže jsem se uchýlila k něčemu, čemu jsem se úspěšně již několik let vyhýbala.

Začala jsem denodenně sjíždět last minuty českých cestovních kanceláří. Stal se z toho takový můj ranní rituál, který naštěstí netrval příliš dlouho. Po pár dnech se na mě totiž usmálo štěstí v podobě nabídky, která se tam nenechává. Pokud mne sledujete na Instagramu (@misstravelfairy), tak už asi víte, že to bylo na kouzelný ostrov Santorini.

Jednou z mých velkých starostí (hned vedle toho co si přibalím do kufru na sebe), bylo čím si budu krátit chvilky na pláži, což mě inspirovalo k sepsání tohoto článku. Takže pokud máte před sebou nějaké to volno, nebo třeba jen rádi čtete během cesty do práce, níže naleznete pár hezkých knih, které jsem v poslední době přelouskala já.

# 1 Manželé od vedle – Shari Lapena

Pokud vás baví napínavé detektivky u kterých není až do poslední stránky jasné, kdo je pachatelem, bude vás bavit i tato kniha od Shari Lapena. Hlavní hrdinové, manželský pár, si odskočí na párty ke svým sousedům a své půlroční miminko nechají doma. Po návratu z večírku však zjistí, že dítě někam zmizelo a tím začíná pártání po pachateli a podezřívání veškerých členů rodiny.

# 2 Ta přede mnou – J.P. Delaney

Tento psychologický thriller jen tak nedáte z ruky. V knize se střídá vyprávění dvou hlavních hrdinek. Emmy, hledající po traumatickém zážitku společně se svým snoubencem nový bezpečnější domov a Jane, jež byla předchozí nájemkyní domu do kterého se Emma po prohlídce zamiluje a následně i nastěhuje. Spojuje je nejenom dům, ale i pletky s podivínským architektem. A více vám již psát nebudu. Je to opravdu napínavé.

# 3 Elena Ferrante – Geniální přítelkyně

Na tento literární kousek jsem slyšela jen samou chválu, takže jsem po něm nakonec také šáhla. Jedná se o první díl tetralogie ve kterém hlavní hrdinka Elena popisuje svůj život od ranného dětství v Neapolské periferní čtvrti v padesátých letech minulého století. Zajímavostí je, že jméno autora – Elena Ferrante –  je pseudonym a do dnešního dne není známo, kdo se za tímto dílem úspěšným dílem skrývá.

# 4 Okamžiky štěstí – Patrik Hartl

Asi ta nej kniha na takové to odpočinkové čtení, kdy chcete zcela vypnout a nechce se vám u toho moc přemýšlet. Kniha je dvojromán, který můžete číst z obou stran. Jedná se o stejný příběh, kdy z jedné strany je vyprávěn z pozice Veroniky, z druhé strany z pozice Jáchyma, dvou sourozenců se kterými si osud docela pohrává.

# 5 Little black book – Otegha Uwagba

Skvělá příručka pro všechny pracující ženy. Autorka Otegha Uwagba zde sdílí spoustu cenných rad a tipů na to jak vybudovat úspěšnou kariéru. Dozvíte se třeba jak si správně zažádat o zvýšení platu, jak vytřískat co nejvíce z networkingu, jak se připravit na „public speaking“ a dalších X rad pro ženy, které pracují na volné noze.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]