8 VĚCÍ, KTERÉ VÁM ZPŘÍJEMNÍ POBYT V HOSTELU

0 Shares
0
0
0

Byly doby, kdy jsem si říkala, že bych nikdy, ale opravdu nikdy nestrávila jedinou noc v hostelu. Spát v pokoji se šesti nebo více úplně cizími lidmi mi nahánělo hrůzu. Nikdy nevíte jestli tam s vámi nebude někdo hodně divnej nebo zda se opravdu vyspíte. Lidé vydávají různé zvuky, vracejí se pozdě z barů nebo naopak vstávají v nekřesťanskou dobu, což vás zaručeně vzbudí. Jednou jsem nocovala v hostelu v Kuala Lumpur a jedna Číňanka na pokoj přivedla i dvě malé děti, které byly velmi čiperné jak po půlnoci, tak i v půl šesté ráno.

Spaní v hostelech má však i nějaké ty výhody. Pokud jste se vydali na sólo cestu a přece jen preferujete společnost, tak v hostelu se jí zaručeně dočkáte. Dalším plusem je cena. V jihovýchodní Asii začínají ceny lůžek už na stovce.

Ještě nikdy jste v hostelu nespali, ale víte, že vás to v blízké budoucnosti čeká? Potom určitě uvítáte následující rady, které jsem sepsala na základě mého “hostel hopping” v JV Asii.

Nadstandardní postel

Hostely bych všeobecně rozdělila na ty horší a ty lepší. U těch horších jste rádi, že máte nějakou postel s malou skříňkou na vaše osobní věci. Ty lepší vám naopak dodají i trochu soukromí. Ujistěte se, že je u vaší postele trezor, zásuvka, lampička nebo závěs, který vám umožní si rychle a jednoduše převléknout třeba tričko.

Zdroj: Toc Hostel Madrid
Zdroj: Toc Hostel Madrid

Teplé oblečení

I když cestujete po zemích, kde teploty většinou neklesají pod 30 stupňů, mějte s sebou minimálně jedny dlouhé nohavice, teplé ponožky, mikinu a šálu. Řekla bych, že hlavně v Asii platí úměra – čím větší vedro venku, tím větší zima uvnitř. Klimatizace v pokoji vám pofrčí celou noc a pokud ho budete sdílet s dalšími Asiaty, připravte se na to, že oni kompromisy nedělají. Spát budete v 16 stupních, a přes to nejede vlak.

Obutí do sprchy

Ve společných sprchách se to střídá jako na běžícím páse. Sprchou projde spousta lidí a nikdy nevíte jakou kožní chorobou kdo trpí. Proto si přibalte žabky nebo jinou gumovou obuv.

Kosmetická taška s háčkem

Taková výprava do sprch není jen tak. Musíte si s sebou vzít ručník, věci na převlečení a kosmetickou tašku se všemi proprietami. Pak to v té sprchovací kabině musíte naaranžovat tak, aby jste to nezacákali a měli zároveň vše po ruce. K tomu vám výborně poslouží tato cestovní kosmetická taštička na zavěšení. Kéž bych ji tak objevila dříve.

Nepostradatelná dvojka – špunty do uší a maska na spaní

Pravděpodobnost, že některý z vašich spolubydlících bude v noci hlučit je docela vysoká, takže na to buďte připravení. Pořiďte si kvalitní špunty do uší, na oči nasaďte masku na spaní a o okolním světě nebudete mít rázem ani potuchy.

Vlastní zámek

Některé hostely sice nabízí k pronájmu uzamykatelné skříňky, ale bez zámku s klíčkem. Ano, moc to smysl nedává, proto si raději pořiďte svůj vlastní.

Okno

Víte, na co docela často narazíte v hostelech v Malajsii? Na mini pokoje bez oken! Nevím jak vy, ale já to úplně nesnáším. Nesnesu, když nemám přísun čerstvého vzduchu. Jediná věc, která s tím vzduchem trošku pohne je studená klimatizace a to není úplně nejzdravější. Hostel by měl tuto poznámku během rezervace uvádět, ale bohužel na to občas zapomenou, takže si to raději třikrát ověřte, především pokud trpíte klaustrofobií.

Horní postel

V hostelech se často setkáte s dvoupatrovými postelemi a jestli vám můžu poradit, určitě si vyberte tu horní. Jedině tak vás nikdo nebude obtěžovat lezením nahoru a dolů nebo převalováním se ze strany na stranu. Věřte mi, že pokud ležíte dole, tak se to s vámi bude docela otřásat.

0 Shares