Cestovatelské tipy

8 MÍST, KTERÁ MUSÍTE NAVŠTÍVIT V ROCE 2020

8 míst, která navštívit v roce 2020

Opět tu máme nový rok a s ním i nová předsevzetí a očekávání. Zatímco u těch nikdy nevíme, jak to s nimi dopadne, s nákupem letenek a ubytování máme téměř 100% jistotu, že se náš výlet uskuteční. Pokud nám tedy nezruší let, nepostihne nás nemoc nebo nezjistíme den před odletem, že nám propadl pas.

Pro tento článek jsem vybrala mých osm oblíbených evropských i mimo evropských destinací. Jsou to místa, která jsem osobně navštívila, a kde se mi moc líbilo. Pokud tedy ještě stále nemáte svůj „dream list“ na 2020, nechte se inspirovat.

Neapol, Itálie

NEAPOL

Neapol není jen místo odpadků a mafiánů. Je to hlavní město pizzy, bohaté historie a architektury. Najdete zde minimálně 25 Michelinských restaurací a jednu z nejkrásnějších stanic metra na světě. Během hodinky se odtud dostanete do proslulého Positana nebo na ostrovy Capri a Ischia.

Pena Palace, Sintra

SINTRA

Městečko Sintra se nachází na úpatí pohoří Sintra necelou hodinku jízdy od Lisabonu. Díky pohádkovému paláci Pena se stalo jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v celém Portugalsku. Samotné městečko je velmi kouzelné a k oceánu je to necelých dvacet minut jízdy.

Ostrov Santorini, Řecko

SANTORINI

Tak profláknuté místo jako řecký ostrov Santorini byste tu možná nečekali, ale pravdou je, že já si to tam zamilovala. A užijete si to i vy, stačí dodržet několik základních pravidel. Vyhněte se drahému ubytování na západní straně ostrova, zjistěte si předem, jak funguje místní doprava a naplánujte si výlety i mimo hlavní turistrickou atrakci – vesničku Oia.

Amalfi pobřeží, Itálie

CETARA, RAVELLO & MAIORI

Vykašlete se na Positano, místo, které minulé léto navštívil snad každý světový influencer. Místo toho vyražte na opačnou stranu pobřeží Amalfi , blíže k městu Salerno. Zde najdete malé kouzelné vesničky, kde talíř pasty v místní restauraci nespolkne půlku vašeho budgetu. Pokud byste měli navštívit jen jedno místo z výše uvedených – vydejte se do Ravella. Věřte mi, že za ty výhledy to stojí.

Mikulov

MIKULOV

Mikulov je ideální místo na tuzemskou dovolenou. Nejen milovníci vína si zde přijdou na své. Celá oblast jížní Moravy je protkaná cyklostezkami a do Rakouska je to coby kamenem dohodil. Podívat se můžete i do nedalekých Valtic nebo na zámek Lednice.

Budapešť, Maďarsko

BUDAPEŠŤ

Výborné letecké i autobusové spojení do metropole Maďarska nás k její návštěvě doslova vybízí. Pro mě je Budapešť taková lepší verze Prahy. Baví mě severní část Palace District, kde je ukryto velké množství stylových restaurací, barů a kaváren, výhledy z Budínského hradu a velká nabídka lázní, které oceníte především v zimě.

Krakov, Polsko

KRAKOW

Do Krakowa jsem vyrazila poprvé asi před deseti lety a měla nulová očekávání, což se ukázalo jako skvělá strategie, protože mě město velmi mile překvapilo. Velké náměstí Rynek Glowny, hrad Wavel nebo židovská čtvrť Kazimierz…to je jen malý výčet toho, co byste si neměli nechat v Krakowě ujít.

Marrákeš, Maroko

MARRÁKEŠ

Během pouhých 4 hodin se můžete ocitnout v Pohádce tisíce a jedné noci. Po vystoupení z letadla na letišti Menara v Marrákeši si budete opravdu připadat jako v jiném světě. Do nosu vás uhodí vůně omamného koření, výpary ze všudypřítomných motorek a váš sluch ošálí zvuky flétny nebo rytmická arabská hudba.

Tak už víte, kam se letos podíváte?

[instagram-feed]