7 TIPŮ NA TO, JAK PŘEŽÍT NÁVRAT Z DOVOLENÉ

0 Shares
0
0
0

Znáte ten pocit, kdybyste se po návratu z dovolené nejraději někam zavrtali? V létě ta potřeba není až tam intenzivní, ale v zimě po návratu z exotických krajin to je docela síla. Po 14 slunečných dnech bude vašemu tělu chvilku trvat než se srovná s chladem. Ta změna se nemusí týkat jenom počasí, ale třeba i toho, co vás obklopuje.

Když jsem po půl roce stráveném v usměvavém Thajsku nasedla hned po příletu do ranní tramvaje a koukala kolem sebe, cítila jsem masivní rozdíl. Nikdo se neusmíval, naopak, všichni se mračili a vypadali, že trpí tou největší formou deprese. Takže, jak to všechno přežít?

Nadechněte se čerstvého vzduchu

Pobyt na čerstvém vzduchu vám pomůže zahnat všechny chmury. A to především pokud se vrátíte třeba ze slunného Karibiku zpátky do ČR uprostřed zimy. I malé množství slunečních paprsků pomáhá léčit „depku“ a působí pozitivně na imunitní systém.

Podělte se o své zážitky

Vaši blízcí budou určitě strašně zvědaví, budou chtít vidět fotky a slyšet všechny vaše zážitky. Připravte si malou seanci s promítáním a třeba i ochutnávkou nějakých specialit.

Přivezte si suvenýry

Nejlépe ty, které vám připomenou chuť nebo vůni daného místa. Já si z Bali dovezla čaj z citrónové trávy, vonné tyčinky a CD s tradiční balijskou hudbou. Tato trojkombinace mi tak maximálně připomíná krásy a vůně tohoto pohádkového ostrova i dnes, několik měsíců po dovolené.

Udržujte své opálení

Je známo, že opálení z exotických destinací vám vydrží kratší dobu než to ze Středozemí. Jak si ho tedy udržet co nejdelší dobu? Důležité je dopřát vaší pokožce intenzivní hydrataci. Mě se velmi osvědčil kokosový olej. Pokud se přece jen oloupete, vyzkoušejte samoopalovací krémy.

Zajděte na své oblíbené jídlo

Docela často se stává, že po mém návratu ze zahraničí mám neustále chuť na jídlo, které jsem konzumovala během dovolené. Po studiu v Belgii mi chyběli fritjes (tlusté hranolky), po létě v Řecku gyros, plněné papriky, moussaka a vlastně veškeré řecké jídlo. Takže pokud máte třeba chuť na Pad Thai, udělejte malý průzkum, přečtěte si všechny recenze a vyražte do té nejlepší restaurace.

Staňte se členem cestovatelského klubu

V každém větším městě určitě existuje nějaký cestovatelský klub, který pořádá pravidelná setkání. Můžete tak poznat nové přátele se stejnými zájmy, vést dlouhé rozhovory o potápění v Andamanském moři nebo sbírat inspiraci na budoucí cesty.

Začněte plánovat další dobrodružství

Někde jsem četla, že nejlepším lékem na tzv. podovolenkovou depresi je plánování další dovolené.  Nemusíte hned něco rezervovat, ale začněte o tom třeba jen přemýšlet. Vyberte si pár destinací, které by přicházely v úvahu, odebírejte akční nabídky letenek nebo si  naplánujte prodloužený víkend v Čechách.

A jak se srovnáváte s návraty z dovolené vy? Máte nějaké další ověřené tipy?
0 Shares