Cestovatelské tipy

7 DŮVODŮ, PROČ CESTOVAT V PÁRU

Cestovat sólo nebo s partnerem? Toť otázka. Každá z těchto možnosti má bezesporu svá pro a proti, ale samozřejmě také hodně záleží na nás samotných, na tom jací jsme a co preferujeme. O tom proč cestovat sólo jsem psala již hodně dávno, ale pro porovnání si to můžete přečíst ještě jednou ZDE. Já si okusila oba způsoby a kdybych si měla momentálně vybrat, tak raději budu cestovat s přítelem.

U nás to totiž funguje tak, že já jsem ta co si hraje na cestovku a sepíše seznam míst, které stojí za to navštívit a jídla, která musíme ochutnat. Pak mu to odvyprávím, on to odsouhlasí a vyrážíme. Cestovat s ním je strašně easy, protože se dokáže velmi rychle přizpůsobit, a i když mě přepadne nakupovací mánie a chci strávit dvě hodiny běháním po obchodech (což se už nestává tak často jako dřív), tak on si vezme knížku a jde si číst do kavárny. Asi si dokážete představit, že kdyby mi do všeho kecal, tak bych asi cestovala raději sama, haha….

PROČ TEDY CESTOVAT V PÁRU?

1. Vytvoříte si společné zážitky

Po několika letech vztahu budete spíše vzpomínat na to, jak jste tenkrát v Thajsku krmili slony nebo zažili šílenou jízdu tuk tukem napříč Bangkokem než na to, že jste se někdy v srpnu roku 2015 dívali po stopadesáté na Jamese Bonda. Zážitky utužují vztah a není nad to mít několik nevšedních v rukávu. Nemusí být jen pozitivní. My do dnešního dne „moc rádi“ vzpomínáme na děsný hotelový pokoj v Kuala Lumpur, který neměl žádné okno a tím pádem nulový přísun čerstvého vzduchu. Zkuste se nás zeptat na hotely v Asii, a první co od nás uslyšíte bude: hlavně si ověřte, že tam je okno!

2. Je to bezpečnější

Je spouta žen, které cestují sólo po celém světě, což je moc dobře, protože, kdyby měly čekat na to, až pojede někdo s nimi, mohlo by se stát, že by nikdy nevytáhly paty z domu. Já sama jsem si to vyzkoušela. Ruku na srdce dámy, přiznejme si, že s chlapem po boku si budeme vždycky připadat bezpečněji. Navíc je daleko menší pravděpodobnost, že nás budou na ulicích oslovovat různí podivínové a úchyláci.

3. Ušetříte peníze

O veškeré náklady na dopravu, jídlo a ubytování se můžete podělit. Když cestujete sama a máte omezený budget, asi raději zvolíte na přespání hostel. V páru sáhnete po dvoulůžkovém pokoji, a kromě toho, že vás to nejspíš vyjde na stejné peníze si můžete dopřát soukromí a vlastní vanu.

4. Nejste na všechno sama

Nechci tady z mužů dělat poskoky, ale je přece fajn, když máte vedle sebe někoho, kdo vám pomůže s batohem. Sníží se vám také počet věcí, které si s sebou potřebujete vzít, protože vám bude bohatě stačit jedna lékárnička, jeden foťák nebo jedno balení opalovacího krému.

5. Rozdělíte si úkoly

Jednou z velkých výhod je, že se nemusíte starat úplně o všechno a o plánování se můžete podělit. Pokud jste jako já ten, kdo rád plánuje co se bude každý den dít a máte neustále oči přilepené k Google Maps, víte, že to dokáže být občas docela únavné. Proto jsem ráda, že, když chci, tak mohu vypnout a nechat to pro změnu na chvíli na tom druhém.

6. Zlepšíte se v dělání kompromisů

Ať už jste, kdy cestovali s kýmkoliv, tak víte, že ne vždy, se to co chcete dělat vy, rovná tomu, co chce dělat váš spolucestovatel. Myslím si, že byste se nikdy neměli vzdávat něčeho, na co jste se dlouho těšili, jen proto, že tomu druhému se nechce. Prostě si dejte na chvilku rozchod, a až se večer opět sejdete, budete si mít toho hodně co vyprávět.

7. Skvěle se poznáte

Chcete zjistit jaký váš partner doopravdy je? Vydejte se na cesty, a to ideálně na pár týdnů. Jen vy dva. Během této doby zjistíte spoustu věcí, např. to jak reaguje na nenadálé situace, jak moc je přizpůsobivý, co jsou jeho vášně, jak řeší krizi a jeho špatné vlastnosti samozřejmě také vyplavou na povrch.

A jak nejraději cestujete vy?

[instagram-feed]