Beauty

6 KOSMETICKÝCH NEZBYTNOSTÍ NA CESTY DO ASIE

Když si vzpomenu na moji první sólo cestu do Řecka, a na to, že asi tak 8 kilo z celkové váhy mého zavazadla tvořila kosmetika, klepu si na čelo. Na ostrově Karpathos jsem strávila necelé tři měsíce a před mojí úplně první návštěvou jsem žila v představě, že tam nejsou obchody. Nyní, o několik mnoho let později jsem již o něco málo chytřejší a vím, že i na tom pustém ostrově uprostřed Andamanského moře seženu mýdlo a šampón. Samozřejmě, že ženy potřebují k údržbě těch produktů o „trochu víc“ než muži. Přišla jsem však na to, že i když ze svého denního rituálu vyškrtnete pár těch krémů, makeupů, pudrů, tonik a já nevím bůhví čeho ještě, můžete vypadat pořád stejně krásně a ne-li dokonce líp, pokud se chystáte třeba zrovna do jihovýchodní Asie.

V této oblasti jsem byla již několikrát a co jsou podle mě ty opravdu „must-have“ zkrášlovadla? Čtěte níže!

Antibakteriální sprej

Tady ten vynález vám zajistí čisté a neulepené ruce bez bakterií. Co víc si můžete přát v 35 a více stupních Celsia!? Většina průměrných (těch levnějších) restaurací v JV Asii to fakt neřeší a na WC mýdlo prostě nenajdete. Docela často narazíte i na to, že nepoteče ani voda. A toaletní papír? Třeba v Thajsku ho najdete častěji na stole než na záchodě. Plní totiž funkci ubrousků. Na mých posledních cestách jsem používala Antabax, který jsem koupila v Malajsii. Prý zabije až 99,9% bakterií, obsahuje aloe vera, nelepí, zvláčňuje a hydratuje a opravdu ho stačí jen troška. Stál pár korun a vydržel docela dlouho.

Kokosový olej

Kupte až na místě. Jděte do toho jehož obal říká organic, bio nebo virgin. Tento zázrak stojí v Thajsku míň jak v ČR a má mnohostranné využití. Dá se použít na vaření, pečení, smažení, bělení zubů, jako maska na vlasy, hydratace po koupeli, na spáleniny po sluníčku a prý dokonce i jako opalovací krém (nezkoušela jsem, ale říkal nám to pán z kokosové plantáže). Navíc krásně voní a pokožku zanechá sametově hebkou. Já už skoro dva roky nepoužívám nic jiného.

Repelent

Ano, pokud chcete vypadat krásně a nemít tělo poseté červenými fleky, budete potřebovat repelent. Nekupujte ho v Česku, protože ten bude houby platný. Ten správný musí mít na obalu napsáno DEET 13%, což je obsah nějaké látky, která na ty asijské komáry zabírá. Seženete ho opravdu všude: v lékárnách nebo i v supermarketech jako 7eleven nebo Family Mart. Jejich velké plus je, že nádherně voní a můžete si vybrat, zda ho chcete ve spreji nebo jako krém.

Facial Wash

Ať už se pohybujete na pláži nebo ve městě, na konci dne si opravdu musíte umýt obličej, protože i na té pláži se vám zachytí nečistoty. Já strávila skoro jeden CELÝ týden v znečištěném Kuala Lumpur (město, které zrovna hodně trpělo nedostatkem kyslíku, protože nenažrané firmy v Indonésii pálily plantáže) a i během takové krátké doby se mi totálně zacpaly póry a udělalo akné. Namířila jsem si to do nejbližší drogérie a pořídila Simple facial wash gel, který je jedničkou ve Velké Británii. Neobsahuje žádné mýdlo a je vhodný i pro citlivou pokožku. K tomu jsem ještě přihodila tea tree oil pásky na póry od firmy Guardian, které pomáhají zbavit se černých teček v oblasti nosu.

Jemný parfém

Po tom co se celý den potíte ve městě nebo na pláži je příjemné si na sebe po sprše stříknout trochu parfému. Já mám v takových vedrech nejraději něco lehkého a citrusového, a přesně to mi splňuje Green Tea od Elizabeth Arden, který používám už několik let. Jeho vůně sice moc dlouho nevydrží, ale skvěle osvěží.

Sprchový gel

Tak tohle je samozřejmost, jen bych vám tu chtěla jeden doporučit. V Thajsku ho seženete na 100% a v ostatních okolních zemích snad taky. Jedná se o Japonskou značku Shokobutsu a nabízí několik vůní. Obsahuje 99% čistících, rostlinných složek, božsky voní a dělá hodně pěny. Vůně, které se nabízí jsou gingko, pomeranč, sakura, zelený čaj a mnoho dalších.

A bez jakých produktů se neobejdete vy na svých cestách?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]