Cestovatelské tipy

6 FILMŮ, KTERÉ VÁS PŘINUTÍ SBALIT SI KUFRY A VYRAZIT

Filmy s cestovatelskou tématikou patří mezi mé nejoblíbenější, protože se díky nim mohu podívat na nová místa, popř. načerpat inspiraci na cesty budoucí. Moc se mi třeba líbila poslední bondovka Spectre, protože její děj se odehrával v Mexiku, Itálii, Rakousku, Maroku a samozřejmě i v centrále MI6 Londýně. A protože je leden a vy asi víkendové večery trávíte spíše doma než venku na letních zahrádkách, připravila jsem pro vás seznam filmů, které vás zavedou do všech možných koutů světa.

jíst, milovat, meditovat (2010)

V hlavních rolích: Julia Roberts, Javier Bardem, Richard Jenkins

Tento film si buď zamilujete, nebo ho ani nedokoukáte do konce. Já se řadím do první skupiny a viděla jsem ho už několikrát.  Hlavní hrdinkou je Liz Gilbert, žena, která není úplně tak spokojená se svým životem a už vůbec ne se svým manželstvím. Po rozvodu se vydá na cestu za poznáním. Nejprve do Itálie, kde objevuje opravdové potěšení z jídla a učí se základům italštiny, poté do Indie, kde se učí jak správně meditovat. Svou cestu zakončí na Bali, kde nalezne svou duševní rovnováhu společně s novou láskou v podobě Brazilce Felipeho.

divočina (2014)

V hlavních rolích:  Reese Witherspoon, Gaby Hoffmann, Kevin Rankin

Cheryl si toho zažila už hodně – smrt matky, rozvod, drogy, známosti na jednu noc. S pocitem, že už nemá co ztratit se rozhodne úplně sama zdolat vysokohorskou trasu Pacific Crest Trail měřící 1770 km. S obřím batohem a nulovou zkušeností se vydá na cestu. Přes mnohé překážky na které během své cesty narazí se na konci setká se znovuobjevením své vlastní síly, odvahy a radosti.

pláž (2000)

V hlavních rolích: Leonardo Di Caprio, Tilda Swinton, Virginie Ledoyen, Guillame Canet

Mladý baťůžkář Richard narazí v Bangkoku na pomateného a drogami poznamenaného Daffyho, který mu vypráví o tajném ostrově – ráji na zemi, který není poznamenán nájezdy turistů.  Druhý den Richard najde Daffyho ručně namalovanou mapu na svých dveřích a společně s francouzským párem, který potká v hotelu vyráží tento ostrov hledat. Film se natáčel v Thajsku na ostrově Koh Phi-Phi Lee, který se po uvedení stal hojně navštěvovaným místem.

vicky, cristina, barcelona (2008)

V hlavních rolích: Scarlett Johansson, Javier Bardem, Penelope Cruz

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů Woodyho Allena. Děj se odehrává, jak je již z názvu patrné, v Barceloně. Tam na léto přijíždí dvě Američanky – Vicky a Cristina, které poznávají temperamentního malíře, který po obou začne házet očkem, a také jeho krásnou, ale žárlivou manželku. Kochat se zde můžete i krásami španělského venkova nebo městem Oviedem v severním Španělsku.

útěk do divočiny (2007)

V hlavních rolích: Emile Hirsch, William Hurt, Marcia Gay Harden

Film je založen na skutečných událostech, kdy mladý muž Christopher prodá veškerý svůj majetek, sbalí si to co mu zbylo a vydá se na cestu na Aljašku, kde chce vyzkoušet život v divočině. Více než půl roku stráví v opuštěném autobuse, desítky kilometrů daleko od jakékoliv civilizace.

než si pro nás přijde (2007)

V hlavních rolích: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes

Dva muži, stejný osud. Milionář Edward a automechanik Carter se potkají v nemocnici, kde je oba zaskočí diagnóza zákeřné nemoci. Dozví se, že jim zbývá pouhý rok života a proto se rozhodnou vyrazit do světa splnit si veškerá přání, která si sepsali na seznam.

[instagram-feed]