Venice, Italy

5 TIPŮ NA TO, JAK SE NENECHAT OKRÁST V BENÁTKÁCH

0 Shares
0
0
0

Benátky jsou nádherné město, které nemá v Evropě obdoby. Je to město, ve kterém, když se zatouláte do nějaké méně frekventované uličky, si budete připadat, jakobyste se vrátili o pár století zpět. Tato jedinečnost spojená s neobyčejně krásnou architekturou a lákadly v podobě dobrého vína a pochutin každoročně přiláká do tohoto potápějícího se města milióny návštěvníků. A tak není divu, že se místní hoteliéři, restauratéři a všichni co mají co do činění s cestovním ruchem na tom snaží co nejvíce vydělat.

Na to, že se jedná o docela malé město, je těch nástrah příliš mnoho a vám se vyplatí se s nimi seznámit ještě před vaší návštěvou. Chystáte-li se do Benátek, nezapomeňte se také podívat na můj článek, ve kterém se dozvíte co všechno si nesmíte nechat v Benátkách ujít

Venice, Italy

Jaké největší scamy vás mohou v Benátkách potkat?

Předražené jídlo

Po foodgasmu, který jsem zažila v jížní Itálii v oblasti Kampánie jsem se strašně těšila na to, až si to v Benátkách zopakuji. Můj Italský kolega mne však už předem varoval, a sdělil mi, že jídlo na severu není tak úžasné jako na jihu. Pizza v Neapoli je prostě jiná, už z toho důvodu, že tam mají lepší vodu, tím pádem lepší mozzarellu a tím pádem lepší pizzu. Ceny jsou také diametrálně odlišné, čím více na sever jedete, tím více si za své jídlo připlatíte.

Některé restaurace v Benátkách vám ani nepřinesou menu předem, a vy se pak s příchodem účtu nestačíte divit. Já osobně doporučuji vyzkoušet cicchetti, což je něco jako španělské tapas nebo naše jednohubky. Kus pořídíte za 1 – 2 € a pochutnáte si. Kde je hledat? Kousek od mostu Rialto najdete mini bar Al Merca, kde si k nim můžete dopřát i sklenici vína nebo prosecca. 

Gondoly

Dalším velkým lákadlem pro turisty je projížďka na gondole. Je to určitě zážitek a navíc to skvěle vypadá na fotkách, ale za 30 minutovou jízdu zaplatíte 80 – 100 €. Toužíte-li po projížďce po vodních kanálech, skočte na jeden z mnoha vodních autobusů, kde vás jedna cesta bude stát 7,50 €. Vodním autobusem se dostanete i na populární ostrovy Burano a Murano

Káva za 30 euro

Nejznámější náměstí v Benátkách, Marco Polo je lemováno kavárničkami jejichž návštěva může vypálit pořádnou díru do vaší peněženky. Za kávu v kavárnách jako Florian nebo Quadri vám klidně mohou naúčtovat i 30€, nejlepší je se na cenu zeptat předem. Chcete-li si dát vaše ranní cappuccino za normální cenu, vyhledejte bar, kde si ho vypijete na stojáka. Zde totiž odpadají nesmyslné příplatky za servis.

Rozbité bankomaty

Na Trip Advisoru jsem se dočetla, že turisté měli problémy s výběrem z bankomatů v samotném centru Benátek. Vybrali si částku 75€, ale vyjel jim lístek s tím, že si vybrali 200€. Banka jim s tím bohužel nepomohla, protože nebylo možné dokázat, jakou částku jim bankomat opravdu vydal. Náhoda?

Kapesní zloději

To, že vás někdo okrade na ulici se děje všude na světě. V Benátkách si dávejte extra pozor, až budete cestovat vodním autobusem, kterému místní říkají “il vaporetto”. Vzhledem k velkému počtu turistů jsou tyto autobusy téměř vždy narvané k prasknutí, a tento stav je ideální pro všechny kapsáře, kteří pracují i když stojíte ve frontě. Na ulicích vás zastaví a budou se snažit odlákat pozornost od vaší kabelky a kapes. Budou se ptát cestu nebo nabízet parfémy, zatímco jejich komplic se bude snažit odcizit to, co patří vám.

Byli jste v Benátkách? Setkali jste se s něčím podobným?
0 Shares