Inspirace

5 NEJLEPŠÍCH POŘADŮ O CESTOVÁNÍ

5 nejlepších pořadů o cestování

Už jste přečetli všechny knížky, uklidili třikrát byt a shlédli vaše oblíbené seriály? Ať už hledáte inspiraci na nová dobrodružství nebo nevíte co s načatým večerem, mám pro vás tipy na mé oblíbené pořady o cestování.

Idiot abroad

Tento počin má na starosti Ricky Gervais a Stephen Merchant. Tyto jména u nás nejsou až tak známá, ale možná si vzpomenete na zatím poslední udílení Zlatých glóbu, které moderoval právě Ricky. Bylo to tak drsné, že naprosto odrovnal přítomné hollywoodské hvězdy v sále. Diváky u televizních obrazovek však pobavil neskutečným způsobem.

Ale zpět k našemu seriálu. Hlavní hrdina Idiot abroad se jmenuje Karl Pilkington, a je tak trochu „idiot“. Cestování ho moc nezajímá, ale i přesto ho Ricky vysílá do dalekých krajů, aby poznal místní zvyky. V každé zemi mu připraví speciální překvapení a jde z jednoho extrému do druhého. Pokud máte rádi Rickyho humor, bude se vám to líbit. Pokud ne, raději se podívejte na něco jiného.

K vidění na: Amazon

Jack Whitehall: S tátou na cestách (Travels with my father)

Pokud milujete britský humor, pak si tento seriál zamilujete. Hlavním hrdinou je komik Jack Whitehall, který cestuje se svým osmdesátiletým otcem Michaelem a panenkou Winstonem. Společně se podívají do Asie, východní Evropy a USA. Michael je vždy oblečen do drahých obleků a cestování pro něj znamená pobyt v luxusním hotelu. Jack je jeho pravý opak. Vyhledává dobrodružství, chce spát v hostelu a zkoušet adrenalinové zážitky. Skloubit tyto dva světy dohromady však není vůbec lehké.

K vidění na: Netflix

Nakrmte někdo Phila (Somebody feed Phil)

Vašim průvodcem bude Philip Rosenthal, sympatický Američan, který poznává krásy měst především skrze jídlo. S Philem se podíváte například do Bangkoku, New Yorku nebo New Orleans. Má oblíbená epizoda je z Lisabonu, kterou jsem shodou náhod viděla krátce před mou cestou do Lisabonu a na základě Philova doporučení si z této portugalské metropole odvezla ty nejlepší sardinky.

K vidění na: Netflix

Naše planeta (Our planet)

Tento dokumentární seriál vás zavede do lesů, pouští, džunglí nebo na dno oceánů. Upoutají vás nádherné záběry nedotknuté přírody a vzácných zvířat a dozvíte se, jakými způsoby ovlivňují změny klimatu naši planetu.

K vidění na: Netflix

Foodie love

Seriál Foodie love je kombinací milostého příběhu, jídla a cestování. S hlavními představiteli, kteří se potkali na online seznamce se podíváte nejen do Španělska, Francie a Itálie, ale také do luxusních restaurací a food marketů. Na rozjezd to bylo docela pomalé, ale od druhého dílu mě to chytlo. Doporučuji sledovat v originálním znění, český dabing je v tomto případě šíleně iritující.

K vidění na: HBO GO

[instagram-feed]