Thajsko

5 MÍST, KTERÁ NAVŠTÍVIT NA OSTROVĚ KOH SAMUI

Na ostrově Koh Samui jsme strávili necelé dva týdny. I přesto že nám většina dnů propršela, vyrazili jsme s místní cestovkou na výlet kolem ostrova. Po zbytek dnů jsme si užívali náš krásný hotel Lazy Days , který najdete kousek od městečka Lamai.

Co všechno jsme během celodenní výletu kolem ostrova Koh Samui stihli navštívit?

Wat Plai Laem 

Tento buddhistický chrám se nachází v severní části ostrova. To, co vidíte na fotce je Guaniyn – bohyně smilování. Lidé věří, že Guanyin je zdrojem bezvýhradné lásky a ochránkyní všeho živého. Osmnáct paží, které vidíte na fotce znázorňují její schopnost poskytnout pomoc kdekoliv na světě. Je považována za bohyni plodnosti a lidé se k ní chodí modlit, aby měli zdravé potomky. Kousek od ní se nachází socha smějícího se Buddhy.

Big Buddha

Tento nejznámější chrám se nachází pouých pět minut jízdy od Wat Plai Laem. Dvanáctimetrová socha Buddhy byla postavena v roce 1972, a je to první věc, kterou uvidíte z letadla. V těsné blízkosti chrámu najdete několik předražených stánků s občerstvením a oblečením. Pro mě to bylo docela zklamání, podobných chrámů jsem viděla již několik a Big Buddha na mě spíš působí jako atrakce pro turisty. Všude se nachází kasičky na příspěvky na podporu chrámu, ale buď nikdo nepřispívá, nebo ty peníze někam mizí, protože celé to působí jako neupravené, zašlé staveniště.

Hinta Hinyai

Další „velká“ atrakce, kterou jsem moc nepochopila. Mezi plážemi Lamai a Hua Thanon se nachází dvě „zajímavé“ skalní formace, které vypadají jako dámské a pánské přirození. Váže se k tomu legenda o starším páru, jejichž loď ztroskotala, těla byla vyplavena na pobřeží a přeměnila se v tyto skály. Zdejší tomu říkají Grandfather and Grandmother Rocks.

Wat Khunaram a mumifikovaný mnich

Jedna z nejbizardnějších atrakcí jakou jsem, kdy viděla. Přesně uprostřed tohoto chrámu je ve skleněné vitríně vystaven mumifikovaný mnich. Jedná se o Phra Khru Samathakittikhun, který zemřel v roce 1973. Mnichem se stal až po padesátém roce života a byl známý pro svoji schopnost předvídání smrti.

Vodopády Na Muang

A to nejlepší na konec! Vodopády Na Muang opravdu stojí za to vidět. Minibus nás vysadil dole pod kopcem a my pak šplhali necelý kilometr až k vodopádům. Pod vodopády se nachází kemp, kde najdete spoustu nesmyslů, např. různá safari představení a možnost povozit se na slonech. Tomu se prosím vyvarujte.

Výlet určitě stál za to, jen moc nechápu, proč je ostrov Koh Samui mezi turisty tak oblíbený. Je to snad nejdražší místo v Thajsku, vysokým cenám jídla absolutně neodpovídá kvalita a servis v kavárnách a restauracích je snad ten nejhorší, co jsem kdy v Thajsku zažila.

[instagram-feed]