Read

ČETBA NA PLÁŽ | 3

Konec roku se blíží a já se těším až budu počítat kusy, které jsem letos přelouskala. V lednu jsem si totiž dala předsevzetí,že tento rok přečtu minimálně 30 knih. Odhadem jsem teď tak někde kolem dvaceti? Asi teda nejspíš…musím se podívat do histrie výpůjček. Já totiž ještě stále chodím moc ráda do knihovny…a z toho výčtu níže vlastním pouze jedno dílo.

Chystáte se během několika příštích měsíců na dovolenou? Všechn pět knih, které jsem za poslední dobu přečela a sepsala níže se budou podle mě skvěle číst na pláži. Samozřejmě také třeba o vánočním volnu nebo při nejhorším v MHD při cestě do práce….

Tak tady je máte:

#1 Šílená – Chloe J. Esposito

Pokud máte rádi napětí, tak berte tuto knihu jako to nej z tohoto výčtu. Jedná se o příběh jednovaječných dvojčat, Beth a Alviny. Každá z nich je zcela jiná a každá žije naprosto odlišný způsob života. Beth je slušná, provdaná za pohádkově bohatého a krásného Itala se kterým žije na Sicílii. Alvina je loser a nesnáší svůj život a práci v Londýně. O tu však brzy přijde a jen díky tomu se rozhodne přijmout pozvání své sestry a vyrazí první třídou na Sicílii. Jak se však ukáže, Beth ji nepozvala jen tak. Vymyslela totiž šílený plán a k tomu chtěla využít Alvinu jako svoji dvojnici. Jak to však většinou dopadá, věci nejdou podle plánu a vše se zvrtne neskutečným způsobem….

#2 Den, kdy jsem se naučit žít – Laurent Gounelle

Zamýšlíte se sami nad sebou? Hledáte smysl svého života a snažíte se dělat věci vždy jen podle svého uvážení? Pak se vám bude tato kniha líbit. Děj vás zavede do San Francisca, kde potkáte Jonathana. Rozvedeného, ne úplně spokojeného muže, kterému jednoho krásného dne předpoví cikánka, že ho brzy čeká smrt. Jonathana to samozřejmě vyleká a od té chvíle začně mnohem více přemýšlet o svém životě a žít každý den tak, jako by byl jeho poslední.

#3 Jedině Neapol – Katherine Wilson

Milujete Itálii? Pak se vám tato kniha bude číst jedna báseň. Mladá Američanka Katherina, která přijede na pár měsíců do Neapole na pracovní stáž se seznámí se Salvatorem se kterým začne krátce na to chodit. Hned na prvním rande je představena celé rodině se kterou poté tráví poměrně hodně času. Kniha popisuje jak to v takové neapolské rodině chodí, a vůbec je to taková skvělá průprava pro všechny slečny / ženy / dívky, které se čerstvě zamilovaly do Itala. Velkým plusem je to, že uvnitř najdete i několik receptů.

#4 Mudrc, surfař a byznysmenka – Robin S. Sharma

Znáte, neznáte? Pokud ne, tak jste určitě slyšeli o dílku Mnich, který prodal své ferrari. Od stejného autora pochází i tato kniha. Opět něco pro všechny, kteří se rádi zabývají otázkami života a tím proč se věci dějí tak jak se dějí. Na začátku je Jack nespokojeným občanem této země a rozhodne se to změnit. Vydá se tedy na cestu. A k jakému poznání dojde? To už si přečtěte sami…

#5 Zeptejte se pilota – Smith Patrick

Ideální četba pro všechny, kteří se bojí létání. Zkušený pilot zde odpovídá na spoustu dotazů, které se týkají létání. Dozvíte se třeba to, že i když vás tam nahoře chytnou šílený turbulence, tak že to vlastně tak strašný není a že to v žádným případě neznamená, že to s vámi spadne. A co se stane, když se letadlo střetne s ptákem? Jak se můžete stát pilotem? Co se děje při nouzových situacích? Na to, a spoustu dalších více i méně technických dotazů najdete odpověď právě zde.

Četli jste některou z těchto knih? Jak se vám líbila/y? A naopak, která kniha podle vás na seznamu chybí? Něco co byste mi doporučili?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]