Read

5 KNIH, KTERÉ BYSTE SI MĚLI PŘEČÍST TOHLE LÉTO

Jedním z mnoha předsevzetí, které jsem si dala na rok 2017 bylo přečíst jednu knihu za měsíc. Nepočítala jsem to přesně, ale troufám si tvrdit, že víc jak osm jsem jich už přelouskala. Pokud patříte mezi vášnivé čtenáře, tak většinu z těch, které jsem sepsala níže asi už nejspíš znáte. No, a jestli si necháváte-li čtecí chvilky až k bazénu/k moři, tak vězte, že mám pro vás opravdu zajímavé tituly.

#1  Bez jablka – Miloš Říha & Michelle Losekoot

Docela vtipná knížka, která se zaměřuje na muže a ženy jako dvě samostatné kapitoly. Autoři, Jakub a Bára,  píší o tom, jak se na jednotlivé věci v životě dívají zástupci obou těchto pohlaví. Probírají se zde vztahy, svatba, žádost o ruku, společné bydlení a mnoho dalších věcí, které se nás denně dotýkají. Hlavně Bára nám holkám mluví docela hodně z duše!

#2 Hygge prostě šťastný způsob života – Meik Wiking

Předpokládám, že jste o ní už slyšeli nebo ji aspoň zahlédli na jedné z mnoha fotek na Instagramu. Kniha má krásný design a nádherné fotky, avšak na jejím konci mi přišlo, že se její obsah neustále opakuje. Napsal ji Meik Wiking, který je výkonným ředitelem Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Čtenáře seznamuje s tím co to vlasně Hygge je a vysvětluje jak tohoto uspokojivého pocitu dosáhnout. Takže: svíčky, čokoláda, sladkosti, knihy, vlněné ponožky, svíčky, čokoláda…

#3 Read this if you want to be Instagram famous

Tuto knihu jsem dostala od svého přítele jako joke. Má to hezký obal a zachycuje příběhy lidí, kterým Instagram změnil život.  Zároveň zde každý z nich sdílí své rady a tipy na to, jak dosáhnout vysoké sledovanosti a přeměnit tak váš učet na business. Hezky se to čte, ale zároveň si myslím, že to není už tak úplně relevantní vzhledem k tomu, že Instagram nyní pracuje na bázi algoritmu, díky kterému se už vaše fotky nezobrazují všem vašim sledovatelům a nejdou za sebou tak jak byly nasdíleny. Proto je čím dál těžší se na této oblíbené sociální síti prosadit.

#4 Osm – Radka Třeštíková

Tuto knihu jsem si koupila vyloženě na pláž. Po Bábovkách, které se mi dobře četly i přesto, že jsem se v jednotlivých příbězích občas ztrácela, vyšlo této autorce další dílo. Osm je detektivní příběh o Míše, kterou někdo postřelí v lese a pátrá se potom, která blízká osoba jí to způsobila. Jednotlivé kapitoly jsou vypravovány z pohledu hlavních hrdinů a je super, že až do poslední stránky není jasné, kdo je pachatelem!

# 5 Long Weekends – Rick Stein

Tohle asi nebude tak úplně čtení na pláž, ale i přesto se s vámi chci o ní podělit. Pokud totiž rádi vaříte a milujete středomořskou kuchyni, tak je to to nejlepší co můžete na vaší poličce mít. Rick Stein je populární cestovatel a sběratel různých receptů. Najdete zde i takové poklady jako jsou recepty na portugalské koláčky (pastéis de nata),  řecké masové koule (soutzoukakia) nebo sicilské rýžové koule arancini!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]