Cestovatelské tipy

5 DŮVODŮ, PROČ CESTOVAT NA PODZIM

Také nejste moc nadšení z toho, že skončilo léto? Já teda vůbec, a když si představím, že příštích sedm měsíců nevylezu z baráku bez toho aniž bych na sobě měla minimálně deset kusů oblečení, tak bych se nejradši sbalila a odjela okamžitě směr Bali. Zimu prostě nemusím, a doufám, že na to Bali jednou dojedu na dýl než na tři týdny.

Je však potřeba, abychom si na všem našli to hezké, že? Léto a doba „hlavních“ dovolených sice skončila, ale cestovat můžeme dál. Podzim je totiž považován za to nejlepší roční období na cesty. Doufám, že jste si ušetřili ještě pár dní dovolené, a že někam vyrážíte. Já se už za pár týdnů chystám do Benátek a týden na to do Anglie, kde nás čeká další svatba.

Proč je tedy právě teď ta nejlepší doba na poznávání nových zemí?
MÉNĚ LIDÍ, VÍCE MÍSTA PRO VÁS

Nejvíc hektickým měsícem co se turistiky v Evropě týče je jednoznačně srpen. Italské firmy zavírají podniky, Italové balí kufry a obráží Evropu. Předpokládám, že takový scénář nastává na začátku srpna ve více zemích. Není divu, že je potom všude přeplněno a vyfotit si jakoukoliv památku je téměř nemožné. Takže, pokud nemáte rádi davy, teď je ten správný čas sbalit kufry a odcestovat.

JE POŘÁD JEŠTĚ KRÁSNĚ

Teploty se stále ještě pohybují kolem příjemných dvaceti stupňů. Pojedete-li na jih Evropy můžete takové slunečné počasí očekávat i na začátku listopadu. Výlety na kole nebo delší túry se vám budou absolvovat lépe v takovémto klimatu než v pětatřicetistupňovém vedru.

BUDETE MÍT TY NEJKRÁSNĚJŠÍ FOTKY

Nejen, že vám každou fotku nebudou hyzdit davy turistů, ale budou navíc hrát všemi barvami. Všimli jste si těch barviček všude kolem? Modrá obloha a krajiny zahalené ve žlutých, červených, zelených nebo hnědých odstínech…

A SKVĚLÉ VÍNO

Pokud milujete víno, nezapomeňte si před odjezdem vygooglovat zda se ve vaší destinaci právě nenachází nějaký festival vína. Budete mít jedinečnou možnost ochutnat letošní sklizeň. Třeba takový Boccaccesca festival v Toskánsku nebo ochutnávky cavy na Cavatast ve španělském Sant Sadurni nemusí být vůbec špatná. Obě akce začínají již tento pátek.

…A VĚTŠÍ VÝBĚR UBYTOVÁNÍ

Bookovali jste někdy ubytování v létě na poslední chvíli? Asi jste se u toho pořádně zapotili, alespoň já tedy ano. Kolikrát se mi stalo, že bylo beznadějně vyprodáno. To už nyní naštěstí nehrozí. Navíc jsme už mimo „high-season“, takže můžete očekávat i příznivější ceny.

Jaká je vaše nejoblíbenější podzimní destinace? ♡
[instagram-feed]