Singapur

24 HODIN V SINGAPURU

Zdroj: singlelife.es

Zdroj: singlelife.es

Když jsem předminulý rok plánovala můj půlroční výjezd do JV Asie, ani mě nenapadlo, že bych do svých plánů zahrnula návštěvu Singapuru. Nějak mi tato malá země nic neříkala a ani jsem vlastně netušila co tam je vůbec k vidění. Po týdnu stráveném v Kuala Lumpur jsem naštěstí změnila názor. Čas mě netlačil a poté co jsem zjistila, že jízdenka z KL do Singapuru stojí pouhých 8 USD jsem neváhala už ani minutu. Jela jsem vlakem a i přesto, že cesta trvala něco kolem 7 hodin, uběhla docela rychle a já se tak mohla kochat okolní přírodou.

Ubytování

Tady můžete rovnou zapomenout na všechny ty levné hotely a hostely se kterými se setkáte v Thajsku, Vietnamu nebo vlastně v celé JV Asii. Singapur je jedno z nejdražších měst celé Asie a v roce 2014 vyhrálo první místo v kategorii „nejdražší město světa pro život“. Naštěstí mi jedna známá doporučila The Mitraa Hostel, který najdete na Race Course Road asi tak 5 minut od zastávky metra Farrer Park a čtvrti Little India. Za postel tu zaplatíte 30 SGD (525 Kč) a cena zahrnuje i snídani.

Co vidět

Poté co jsem do Googlu zadala „what to see in Singapur“ se na mě vyvalil docela obsáhlý seznam míst, které by turista neměl vynechat. Takže se dostáváme k tomu, že 24 hodin vám určitě k poznání celého města stačit nebude. Mě třeba mrzí, že jsem se nestihla zajet podívat na ostrov Sentosa, ale aspoň mám důvod se tam jednou vrátit.

chinatown

  • Buddha Tooth Relic Temple 

Jeden z nejkrásnějších buddhistických chrámů jaký jsem, kdy navštívila. Najdete zde spoustu naleštěných zlatých sošek a hudba, kterou tam hráli působila jako balzám na duši. Abyste ho našli, zakroužkujte si na mapě S Bridge Road.

  • Nákupy v bočních uličkách

V Chinatown je i trh na kterém najdete přes 200 stánků, které prodávají tradiční oblečení, masky, svíčky a mnoho dalších zajímavých věcí. Trh je otevřem od 10h do 22h.

  • Food Street market

A nyní jsme na Smith Street. Pokud vás přepadne hlad, určitě se tu zastavte. Singapur je sice drahé město, ale naštěstí tu existuje několik tzv. „food courts“, kde pořídíte porci vynikajícího jídla pod stovku. Tady ta polévka s knedlíčky a krevetami mě vyšla na 5 SGD (87 Kč) a byla naprosto božská!

gardens by the bay

Opravdu velkolepá podívaná. Garantuji vám, že jste nikdy nic podobného neviděli a že vaší první reakcí bude WOW.  Jedná se o rozsáhlý komplex zahrad, který nabízí více jak půl milionu druhů rostlin. To všechno můžete obdivovat buď venku nebo navštívit jednu z mnoha atrakcí: cloud forest, flower dome nebo ocbc skyway.  Určitě byste neměli prošvihnout světelnou show, která se koná denně mezi 19:45 a 20:45. Pokud přijdete včas, dostanete se i na most, který nabízí nádherný výhled.

little india

Pokud milujete indické jídlo, tak tady ho zaručeně najdete. Stojí pár korun a je výborné. Navíc stravovací zařízení tu jsou na jiné úrovni než například v Kuala Lumpur. A nemusíte se bát se tu procházet po setmění. Indové, kteří tu žijí jsou spořádaní a jsou si plně vědomi toho, že pokud by spáchali nějaký přestupek, draze by tím zaplatili (např. vyhoštěním). Singapur má totiž velmi přísné zákony na hodně věcí.

marina bay

Dle mého názoru si Marina Bay užijete více po setmění. Kolem tohoto „zálivu“ můžete obdivovat mrakodrapy, luxusní hotely a nebo třeba národní symbol – sochu Merlina, který má tělo ryby a hlavu lva. Tělo symbolizuje skromné počátky Singapuru, kdy město existovalo pouze jako rybářská vesnice zvaná Temasek. Hlava představuje původní název Singapuru – Singapura což znamená v malajštině „město lvů“.

skybar v 57.patře hotelu marina bay sands

Je to sice jen bar, ale odnesete si odtud skvělý zážitek. Jak se tam dostanete? Vejděte do hotelu Marina Bay Sands, projděte recepcí a na úplně druhém konci najdete výtah, který vás během tří sekund vyveze až do 57. patra. Tam najdete restauraci, bar a známý infinity pool, ke kterém však jako návštěvníci baru nemáte přístup. Výhled z baru je dech beroucí a kolik tu stojí drink? Za malé pivo zaplatíte 15 USD (260 Kč), ale já vám říkám, že to stojí za to!

Chystáte se do Singapuru? Byli jste tam? Co jiného jste navštívili?
[instagram-feed]