Itálie

22 FOTEK, KTERÉ TĚ INSPIRUJÍ K NÁVŠTĚVĚ SALENTA

Region Salento najdete na tom nejjížnějším cípu Itálie, nebo-li „podpatku“. Tato oblast je neskutečně nádherná a pro její pláže nemusíte jezdit ani do Karibiku. Doprava tam není vůbec komplikovaná. Stačí nasednout na letadlo společnosti Wizzair, které vás dopraví do města Bari. Odtama se pak vlakem do dvou hodin dostanete na tento krásný konec světa.

Vesniček a letovisek k výběru máte hned několik. Mezi nejpopulárnější patří Otranto, Gallipoli, Leuca nebo Porto Cesareo.

#1 Městská pláž v Gallipoli, která je součástí starého města.

#2 Domy ve staré části města Gallipoli. Kdo by nesnil o tom, bydlet v takovém pokojíčku s balkónem a výhledem na moře?

#3 Úzké křivolaké uličky v historickém centru Gallipoli.

#4 Corso Roma – hlavní ulice v Gallipoli. Ve večerních hodinách ožívá, protože Italové vyráží do ulic na pokec, skleničku Aperolu a samozřejmě na něco k snědku.

#5 Žádné náznaky uspěchaného a přemodernizovaného světa. Zde si opravdu odpočinete! Denně narazíte na rybáře, kteří se připravují na výjezd na moře pochytat krevety, slávky, mušle a všechny dobroty, které si potom dáte k večeři.

#6 2017 nebo 1988?

#7 Kdybyste měli ochutnat jedinou věc…musí to být zmrzlina z cukrárny Martinucci. Je opravdu poctivá a zasytí i místo oběda. Italové  na ni stojí fronty a cpou se jí i krátce před půlnocí.

#8 Chcete piknik na pláži? Není většího zážitku než jít do italského supermarketu a nakupovat. Na fotce docela obyčejné věci, které koupíte i u nás, že? Až na to, že ty chutě jsou diametrálně odlišné. Plus za takovou kvalitu zaplatíte dvakrát méně než u nás.

#9 Je libo čerstvé mořské plody? Zajděte si na trh k přístavišti v Gallipoli.

#10 Jedním z hlavních důvodů proč jet do Itálie je samozřejmě jídlo. Zkuste třeba slávky v rajčatové omáčce.

#11 Po jídle nezapomeňte na kávu. Říká se sice, že Italové pijí cappuccino pouze do 10 hodiny ranní, ale to neznamená, že vy si ho nemůžete dát i v pět odpoledne.

#12 Pláž Baia Verde aneb 50 shades of blue.

#13 Pardón, ale takové moře jsem v lednu neviděla ani v Thajsku! ❤

#14 No není to krása?

#15 Tak, kdy vyrážíte?

#16 Máte už těch pláží dost? Pod oblast Salento spadá i město Lecce, jehož historické centrum má domy pouze v barvě písku.

#17 Kudy tudy do advokátní kanceláře?

#18 Brána, která slouží jako vstup do staré části města.

#19 Spiagga di Punta della Suina – tohle místo jsme objevili úplnou náhodou. Abyste se tam dostali, tak musíte odbočit z hlavní cesty, projít lesíkem a potom na vás vykoukne tento bar ve kterém si můžete dát malý oběd, nohy na nahoru a kochat se pohledem na tu modř.

#20 Ačkoliv Bari není tak úplně součástí Salenta, musela jsem ho sem zařadit. Je to přece místo kam/odkud poletíte. V jeho Old Townu si totiž budete připadat jak ve starém italském filmu.

#22 Je libo něco sladkého?

#23 V pozadí katedrála di San Sabino.

[instagram-feed]