Cestovatelské tipy

14 WEBOVÝCH STRÁNEK, KTERÉ USNADNÍ VAŠE CESTOVATELSKÉ PLÁNY

Ať už se chystáte na dovolenou, prodloužený víkend nebo několika měsíční výjezd, základem je vše dobře naplánovat a mít představu o tom co vás v dané destinaci bude čekat. Týká se to jak ubytování a stravování, tak i možných výletů po okolí. Naštěstí existuje spousta webových stránek, které nám to usnadní a ušetří tak čas, peníze i nervy. Dole naleznete seznam těch, které nejčastěji používám já a které se mi osvědčily včetně těch o kterým jsem slyšela samá pozitiva.

UBYTOVÁNÍ

Booking, Agoda, Hotels, HostelWorld – velmi populární pro rezervaci hotelů a hostelů. Všechny jsou použila alespoň jednou a vždy vše proběhlo bez problémů. Ve většině případů budete muset zadat vaši platební kartu, abyste zaručili vaši rezervaci. Předtím než to uděláte, si prostudujte stornovací a platební podmínky, protože každý hotel je má stanoveny jinak. Někde je možné storno, někde ne, někde budete platit až na místě a v některých případech si částku sami strhnou z vaší karty.

AirBnb – poslední dobou velmi oblíbená stránka díky které si můžete pronajmout pokoj nebo rovnou celý dům/apartmán od člověka, který žije v dané destinaci. Takže pokud si rádi ráno uvaříte čaj nebo usmažíte vajíčka, popř. přeperete trička, je to skvělá volba.

HomeExchange – viděli jste film Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet? Pamatujete si jak si vyměnily své domy a jedna odjela do LA a druhá na anglický venkov? Tak na podobném principu funguje Home Exchange. Jednoduše zaregistrujete svůj dům a poté už jen brouzdáte po webu a vyhledáváte místa ve vaší vysněné zemi. Jakmile najdete něco co vás zaujme, kontaktujete majitele a už jen domlouváte datum výměny.

LETENKY

Skyscanner – něco jako Google pro letenky. Najde vám spoustu různých spojení a pokud chcete tu nejlepší cenu, můžete zadat emailovou adresu a odkud kam chcete letět a jakmile se objeví nějaký super deal, dostanete upozornění na email.

Akční letenky a Cestuj levně – české weby, na kterých naleznete spoustu výhodných letů s odlety z Prahy, Německa, Maďarska, Polska apod.

INSPIRACE

Při plánování míst, které chcete navštívit vám skvěle poslouží Instagram nebo Pinterest, kde naleznete nepřeberné množství fotek všech možných i nemožných destinací. Pokud si chcete být jistí, že hotel, do kterého se chystáte není daleko od města, podívejte se na Google Maps. Pokud se chystáte do Asie, skvělou inspirací vám bude TravelFish, nejenže tam najdete odpovědi na všechny otázky, ale také se můžete na dané informace na 100% spolehnout. Autoři všech příspěvků všude byli, všechno vyzkoušeli, tudíž mluví z vlastních zkušeností.

TO NEJLEPŠÍ NA KONEC

Našli jste hotel na Booking.com a recenze jsou docela přijatelné? Moc tomu nevěřte a raději se ještě podívejte na TripAdvisor. Najdete zde recenze jak hotelů, tak i restaurací, kaváren a cestovních kanceláří, kde cestovatelé jako já a ty sdílí své zkušenosti.

Doufám, že vám to bylo alespoň trochu k užitku, a že jste se dozvěděli něco nového. Pokud jsem zapomněla na něco zásadního, dejte mi vědět v  komentářích pod článkem.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]