12 POZNATKŮ Z KRÁLOVSKÉHO LETOVISKA HUA HIN

0 Shares
0
0
0

Před pár dny jsem se vrátila z Thajska, kde jsem strávila dva krásné týdny. Tento výlet byl naplánován na poslední chvíli a celou situaci nám nakonec zkomplikoval fakt, že již od začátku ledna trápily jih Thajska vydatné deště, které nakonec vyústily v rozsáhlé záplavy. Mezi postižené oblasti patřily samozřejmě i místa na která jsme se chtěli vydat, a to ostrov Koh Phangan a Krabi.

Před odjezdem jsem každý den jsem sjížděla předpověď počasí a fotky na Instagramu. Moc růžově to nevypadalo a my se potřebovali rozhodnout co a jak, protože den našeho odjezdu se závratně blížil. Nakonec padla volba na městečko s názvem Hua Hin, které je velmi oblíbeným letoviskem thajské královské rodiny.

12 VĚCÍ O HUA HIN, KTERÉ SE VÁM BUDOU HODIT
I. 

Město se nachází 200 km na jih od Bangkoku, tím pádem se tam po vašem příletu dostanete poměrně rychle. Několikrát za den odjíždí přímo z letiště autobus společnosti Bell Travel Service. Doporučuji si však jízdenku zarezervovat předem online přímo na jejich webu. Na zpáteční cestu do Bangkoku si kupte jízdenku kousek od Night Marketu v Hua Hin. Autobusy a minivany odsud odjíždí každou půlhodinu a stojí podstatně méně než s Bell Travel Service.

II.

Chcete-li si užít pohádkově modré moře a plážové bary, jeďte někam jinam. Moře tady není žádná hitparáda a těch barů na pláži s houpacími sítěmi mezi palmami jsem taky moc neviděla (jestli vůbec nějaké).

III.

Vzhledem ke krátké vzdálenosti od hlavního města, můžete v Hua Hin očekávat velký počet seniorů. Hodně z nich sem přijíždí na celou zimu. Proč zrovna sem? Řekla bych, že jsou rádi, že po příletu nemusí moc dlouho cestovat. Dalším faktorem bude asi to, že se tu nachází několik nemocnic a jakékoliv pomoci se dovolají mnohem dříve, než někde na opuštěném ostrově. Narazíte zde i na spousty starých oplzlých mužů, kteří sem přijeli, aby si našli mladou milenku.

IV.

Každý den mezi 19 a 23 hodinou se na Petchkasem Road koná Night Market, kde nakoupíte spoustu suvenýrů jako trička, lampy, svíčky, a nebo si pochutnáte na mořských plodech v jedné z mnoha restaurací. Bylo to ok, ale takovému trhu třeba v Chiang Mai nebo Phuket Town na Phuketu se to určitě nevyrovná.

V.

Chcete se najíst, pobavit a nakoupit krásné a kvalitní dárky? Potom se vydejte na Cicada market. Ten se koná každý pátek, sobotu a neděli mezi 16 – 23 hodinou. Přijíždí sem lidé až z Bangkoku. Nezapomeňte si hned u vchodu směnit peníze za vouchery za které si potom nakoupíte lahodné jídlo. V zadní části se nachází mini amfiteátr ve kterém vystupují hudebníci.

VI.

Za těch deset dní jsme vystřídali dvoje ubytování. Jednoznačně nejlepší bylo to v oblasti zvané Khao Takiap, které se nachází na samotném konci Hua Hin. Je to tam mnohem klidnější, je to kousek od pláže a z našeho nového apartmánového studia jsme měli výhled na golfové hřiště a nádherné západy slunce.

VII.

Pokud se vám zasteskne po “našem jídle” zajděte si do nákupního centra Bluport, které najdete na hlavní ulici 8/89 Soi Moo Baan Nongkae. My tam třeba pořídili nový kufr nebo se docela dobře najedli v jejich food courtu, kde si za 70 Kč koupíte kartičku ke které dostanete dvacku navíc a potom už jen vybíráte jídla asi z patnácti různých okének.

VIII.

V Khao Takiap také najdete tu nejlepší restauraci široko daleko. Nachází se na pláži a jmenuje se Nongkim Seafood. Zkuste panang curry nebo krevety na česneku a k tomu si dejte mangový shake. Lahoda!

XI.

Jeden den jsme si za 70 Kč vypůjčili kola a na slepo se vydali na pláž do vesničky Kao Tao. K našemu velkému překvapení byla podél hodně rušné hlavní cesty vybudována cyklistická stezka, takže jsme se nemuseli bát, že nás něco sejme a výlet jsme si užili. V Kao Tao projeďte kolem obrovského jezera až ke kopci z kterého se na vás bude usmívat obrovská socha buddhy.

X.

Za návštěvu určitě stojí i vlakové nádraží v Hua Hin, které patří mezi to nejkrásnější v Thajsku. Postaveno bylo již v roce 1911.

XI.

Pokud vám mohu doporučit ubytování, zkuste First Choice Grand Suite. Jedná se o malá studia s vlastní kuchyní, ložnicí, koupelnou, jídelním stolem, mini obývákem a balkónem. V areálu najdete i fitko a krásný bazén, který je obehnán frangipani stromy.

XII.

Potřebujete – li se dostat z Khao Takiap do centra Hua Hin, skočte na autobus (který nevypadá úplně jako autobus, má dvě lavice po stranách a je zelené barvy). Jedna jízda vás vyjde na 7 Kč a vystoupit můžete kdekoliv. Stačí jen zazvonit na zvonek a řidič vám zastaví.

0 Shares