11 TIPŮ NA SKVĚLÉ ZÁŽITKY V THAJSKU

0 Shares
0
0
0

Tak jsem se opět zasnila a zavzpomínala na těch krásných devět měsíců, které jsem suma sumárum za posledních 3,5 let strávila v Thajsku. Sepsala jsem pro vás 11 tipů na skvělé zážitky, kterými se můžete inspirovat třeba při plánování  vaší budoucí dovolené.

ELEPHANT NATURE PARK

Lokalita: Chiang Mai

Máte rádi slony? Nejezděte na nich a raději se vydejte až na úplný sever země do Elephant Nature Parku. Já tu strávila jeden den a byl to nezapomenutelný zážitek. Hned na začátku nás rozdělili do malých skupinek a za dozoru naší průvodkyně jsme slony krmili, myli v řece, fotili se s nimi a u toho poslouchali jejich smutné příběhy.

POTÁPĚNÍ

Lokalita: Phuket

Asi tak každý druhý člověk, kterého jsem v Thajsku potkala absolvoval nebo měl v plánu absolvovat potápěčský kurz PADI. Já jsem se tak daleko nedostala, zato jsem měla možnost vyzkoušet dva zkušební ponory s instruktorem. Zkušenost to byla super, ale vzhledem k šílené bolesti uší a malému krvácení z nosu se mi do toho na potřetí už moc nechtělo. Nejoblíbenějším ostrovem všech potápěčů je jednoznačně Koh Tao.

ŠNORCHLOVÁNÍ

Lokalita: Phi Phi Island

Úžasných míst ke šnorchlování je v Thajsku bezesporu spousta, avšak nedokážu si představit, že by některé předčilo to u ostrůvku Phi Phi Lee. V rámci výletu na slavnou “pláž” jsme se zastavili i na šnorchl v jížní části ostrova a přísahám, že jsem hezčí podmořský svět neviděla. Desítky druhů ryb jejichž barvy přecházely od fosforově zelené, žluté, modré až po růžovou  byla opravdu nádhera k pohledání. Škoda jen, že jsem měla podvodní foťák…

COOKING CLASS

Lokalita: Bangkok

Kurzů vaření je v Thajsku k dispozici opravdu hodně, stačí si jen vybrat ten s nejlepšími recenzemi. Já absolvovala jeden přímo v Bangkoku u paní, která vaří už od svých pěti let. Kurz zahrnoval i návštěvu místního trhu, kde jsme nakoupili suroviny a dozvěděli se až moc podrobné detaily o jednotlivých ingrediencích. Nebudu lhát, když řeknu, že jídla, která jsme vařili byla jedna z nejlepších co jsem v Thajsku, kdy jedla.

NIGHT OUT

Lokalita: Bangla Road / Phuket nebo Khao San Road / Bangkok

Nejste moc na nějaký ty pařby až do rána? To já už také ne, ale pokud se ocitnete poblíž jednoho z výše uvedených míst, tak tam prostě musíte! Bangla Road je populární ulice v letovisku Patong na Phuketu, kterou prostě musíte zažít. Je tam šílený kravál, spousta ladyboyů, každou chvilku vám někdo bude nabízet cigarety, drogy nebo vás zvát na ping-pong show.  Khao San Road v Bangkoku je zase velmi populární mezi batůžkáři a je to v podstatě to samé jen v bledě modré. Prostě takovej cirkus zdarma, který stojí za to vidět.

DOBROVOLNIČENÍ

Lokalita: kdekoliv

Zážitek k nezaplacení, opravdu! Vykašlete se na všechny nadace, které vám zajistí dobrovolnické místo jen, když jim uhradíte poplatek ve výši několika tisíců dolarů. Raději si najděte něco sami a to třeba přes web WorkAway nebo Wwoof. Nebo si sedněte a začněte googlovat. Já jsem třeba takto vygůglila nadaci Phuket Has Been Good To Us, kde jsem pět měsíců učila angličtinu. Jaké to bylo si můžete přečíst ZDE.

FREEDOM BEACH

Lokalita: Phuket

Je to tři roky od té doby co jsem tam byla naposledy a možná došlo k nějakým změnám. Freedom beach je jedna z nejkrásnějších pláží na které jsem, kdy byla. Dostat se na ni bylo možné pouze lodí, protože cesta k ní byla nebo stále je soukromá a tím pádem uzavřená veřejnosti. Díky tomu bylo na pláži minimálně lidí a my si tak skvěle užívali její blankytně modrou vodu a sněhově bílý písek.

SUNDAY NIGHT MARKET

Lokalita: Chiang Mai

Středečních, sobotních, víkendových a kdovíjakých trhů je v Thajsku opravdu hodně a také jsem jich docela dost navštívila. Avšak ten úplně nejlepší co se nabídky, kvality a ceny týče je jednoznačně ten nedělní v Chiang Mai. Dá se tam i najíst a skvěle nakoupit, a to nejen tretky, ale i kvalitní produkty. Počítejte s tím, že tam strávíte několik hodin.

POVÍDÁNÍ S MNICHEM

Lokalita: Chiang Mai, ale asi kdekoliv

Tak tohle jsem v Thajsku vůbec neplánovala, ale prostě se to stalo. Procházeli jsme se v areálu jednoho chrámu v Chiang Mai a přišel za námi mladý mnich s tím, že by si rád zlepšil angličtinu a jestli si s námi může povídat. Dozvěděli jsme se spoustů věcí, tak třeba to jak se člověk může mnichem stát, z čeho žijí, jak vypadá jejich den a o čem sní. Pokud vás to zajímá, zadejte si do vyhledávače: Monk chats….

JÍDLO SAMOZŘEJMĚ

Lokalita: různě

Ono sehnat opravdu dobré jídlo bez spousty umělých dochucovadel také  není jen tak. Od smažené rýže na ulici za dvacku asi nebudeme čekat zázraky, takže je potřeba trošku zapátrat. Za  mě doporučuji páteční trh na Phuketu u vesnice Kamala, kde dělají skvělé rybí burgery a spring rolls. Dále restaurace Nanork také v Kamale je naprosto skvělá. Plážová restaurace v Khao Takiab nedaleko královského letoviska Hua Hin na to sice nevypadá, ale dělá naprosto famózní jídla!

CHINA TOWN

Lokalita: Bangkok

Já mám ráda celý Bangkok, ale China Town mi přijde nejvíc zajímavou a tajuplnou čtvrtí. Zkuste odbočit z hlavní cesty do některé z úzkých tmavých uliček a nechte se na chvilku ztratit. Pohltí vás taková trošku strašidelná atmosféra a obrovský zápach, přesto má toto místo neuvěřitelné kouzlo. Nejvíc to zde samozřejmě žije během oslav Čínského Nového roku.

0 Shares