Španělsko

10 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMÍ UNIKNOUT VE ŠPANĚLSKÉ MALAZE

Minulý týden jsem využila volna a na poslední chvíli odjela do jižního Španělska. Projela jsem velkou část pobřeží Costa del Sol a dostala se až na úplný jih k městečku Tarifa, odkud je to do Afriky pouhých 13 kilometrů a nakonec jsem strávila dva dny ve městě Malaga.

Jak se dostat z letiště do centra Malagy

Před příletovou halou najdete zastávku autobusu Linea A, který vás za půl hodiny doveze až ke Starému Městu nebo k nákupní třídě Calle Marqués de Larios. Další možností je jet vlakem do stanice Centro Alameda, kde cesta trvá pouhých 13 minut.

Kde se v Malaze ubytovat

První noc jsem strávila v penzionu asi dvě minuty od nákupní třídy Calle Marqués de Larios. Přiletěla jsem krátce před půlnocí a váhala jsem, zda si nemám raději vzít taxi. Nakonec jsem zvolila autobus a opravdu jsem se nemusela ničeho bát. I před půlnocí bylo v ulicích živo, lidé seděli venku, povídali si a popíjeli své drinky.

Penzion, ve kterém jsem strávila jednu noc se jmenoval La Palma. Je to low cost ubytování, ideální na jednu dvě noci. Pro delší pobyt určitě hledejte někde v historické části města. Mě se s přáteli osvědčil apartmánový dům Clemens vzdálený pouhých 600 metrů od katedrály.

Co vidět a zažít v Malaze

Museo Piccaso

Milovníci umění by si neměli nechat ujít Piccasovo Muzeum, které založil jeho vnuk s manželkou. Piccaso se v Malaze narodil, a proto bylo žádoucí, aby zde byla jeho díla vystavena. Pokud plánujete muzeum navštívit hned z rána, klidně si pospěte, muzeum otvírá každý den až v jedenáct dopoledne.

Malaga Cathedral

Oficiální název katedrály zní Nuestra Señora de la Encarnación, ale v Malaze jí nikdo neřekne jinak než „katedrála“. Stavět se začala okolo roku 1530 a dokončena byla až v 17. století. Vstup do katedrály je zpoplatněn, zdarma si však můžete užít její přiléhající zahrady.

Pevnost Alcazaba

Asi nejznámější pamětihodnost Malagy byla postavena v 11. století dynastií Hammudid a řadí se mezi nejlépe dochované pevnosti v celém Španělsku. Uvnitř najdete mimo jiné také pozůstatky románského divadla. Pevnost sloužila jako obranný systém města a byla součástí městských hradeb, které se bohužel nedochovaly.

Zdroj: expedia.co.in

Zdroj: expedia.co.in

Hrad Gibralfaro

Z hradu je skvělý výhled na celé město a přístav. Vystavěn byl ve 14. století a sloužil jako útočiště vojáků a zároveň i jako ochranný štít pevnosti Alcazaba. Je rozdělen na dvě části. V té horní najdete hlavní nádvoří a sedmnáct metrů vysokou věž. V té spodní potom vyhlídkovou věž Torre Blanca. Vstupné, které zahrnuje i návštěvu Alcazaba vás vyjde na 3.40 eur.

Zdroj: expedia.com

Zdroj: expedia.com

Churros

Churros jsou španělské koblihy, které se smaží ve velkých závitnicích, ze kterých se lámou na kousky a poté servírují. Nejlepší churros v Malaze mají prý v kavárně Casa Aranda, která funguje už 75 let. A protože byla tato kavárna kousíček od mého penzionu, zašla jsem tam na snídani. Churros byly jemné, křehké, na mě možná trošku víc mastné, ale v kombinaci s horkou čokoládou moc dobré.

Nakupování v Calle Marqués de Larios

Pokud jste do Španělska přijeli za nákupy, musíte sem. Najdete zde všechny známé módní značky a navíc v období výprodejů tu oblečení pořídíte opravdu za hubičku. Tato nejdražší ulice v Malaze byla slavnostně otevřena již v roce 1891!

Puerto de Malaga

Vydejte se na příjemnou procházku podél přístavu. Pokud vám vyhládne, zastavte se v jedné z mnoha restaurací, které se nachází podél promenády. Najdete zde i spoustu stánků, ve kterých si můžete zarezervovat výlet na lodi. Navštívit můžete také galerii Centre Pompidou, kterou poznáte už zdálky – je to ta velká, skleněná barevná kostka.

Pláž la Malagueta

Až dojdete tak do 2/3 promenády, vyjděte nahoru po schodech a projděte mezi vysokými domy. Dostanete se tak na městskou pláž La Malagueta. Ta sice nepatří mezi ty nejhezčí pláže, které jste, kdy viděli, ale na rychlé osvěžení bohatě postačí.

Drink v AC Malaga Roof Top Bar

Chcete se pokochat výhledem na centrum města, katedrálu, přístav a promenádu? Vyjeďte do nejvyššího patra hotelu AC Malaga Palacio, který najdete na ulici Calle Cortina del Muelle 1. Na terase najdete restauraci, bar s bazénem a výhled na celé okolí.

Tapas

Až vás přepadne hlad, zajděte si na tapas! Jedná se o chuťovky, které jsou servírované na malých talířcích. Opravdu záleží kam na ně zajdete, protože některé restaurace si na jejich přípravě dávají docela hodně záležet (a některé už méně). V Malaze bych vám určitě doporučila restauraci Lechuga na Plaza de la Merced. V nabídce mají úžasné saláty a spoustu skvěle vypadajících a chutnajících tapas za příznivé ceny.

[instagram-feed]