Španělsko

10 VĚCÍ, KTERÉ VÁM NESMÍ UNIKNOUT VE ŠPANĚLSKÉ MALAZE

Minulý týden jsem ještě využila volna a na poslední chvíli odjela do Španělska. Projela jsem velkou část pobřeží Costa del Sol a dostala se až na úplný jih k městečku Tarifa, odkud je to do Afriky pouhých 13 kilometrů.

Poté jsem strávila dva dny ve městě Malaga, kam se dostanete z Prahy se společností Smart Wings. Letenka není úplně nejlevnější, ale dá se pořídit i za půlku původní ceny. Jak? Přes léto se dívejte na last minut zájezdy cestovních kanceláří. Třeba Čedok nabízí samostatné letenky do Malagy, Alicante, Valencie nebo Almérie za poloviční ceny.

Cesta z letiště

Před příletovou halou najdete zastávku autobusu Linea A, který vás za 3 eura doveze až ke Starému Městu nebo k nákupní třídě Calle Marqués de Larios. Další možností je vlak (1,80 eur) jehož konečná je Estacion Maria Zambrano. Odtud je to asi 15 minut pěšky do centra.

Kde se ubytovat

První noc jsem strávila v penzionu asi pět minut chůze od autobusové zastávky. Přiletěla jsem docela pozdě a váhala jsem, zda si nemám raději vzít taxi. Nakonec to vyhrál autobus a opravdu jsem se nemusela ničeho bát. I před půlnocí bylo v ulicích živo. Lidé seděli venku, povídali si a popíjeli své drinky.

Zpátky k penzionu – ten se jmenoval La Palma a zcela vám ho doporučuji. Lokalita výborná, cena přijatelná, pokoje čisté a moc milý personál. Pokud budete cestovat ve skupině, pronajměte si jeden z bytů v apartmánovém domě Clemens pouhých 600 metrů od katedrály. Apartmány jsou zcela nové a většina z nich má i terasu.

Malaga – co zažít:

Museo Piccaso

Všichni milovníci umění by si neměli nechat ujít Piccasovo Muzeum, které založil jeho vnuk s manželkou. Piccaso se v Malaze narodil a proto bylo žádoucí, aby zde byla jeho díla vystavena.

Malaga Cathedral

Její oficiální název zni Nuestra Señora de la Encarnación, ale v Malaze jí nikdo neřekne jinak než „Katedrála“. Stavět se začala okolo roku 1530 a dokončena byla až v 17 století. Vstup do katedrály je zpoplatněn, zdarma si však můžete užít její přiléhající zahrady.

Pevnost Alcazaba

Asi nejznámější pamětihodnost Malagy byla postavena v 11. století dynastií Hammudid a řadí se mezi nejlépe zachované pevnosti v celém Španělsku. Uvnitř najdete pozůstatky románského divadla. Pevnost sloužila jako obranný systém města a byla součástí městských hradeb, které se bohužel nedochovaly.

Zdroj: expedia.co.in

Zdroj: expedia.co.in

Hrad Gibralfaro

Z hradu je skvělý výhled na celé město a přístav. Vystavěn byl ve 14. století a sloužil jako útočiště vojáků a zároveň i jako ochranný štít pevnosti Alcazaba. Je rozdělen na dvě části. V té horní najdete hlavní nádvoří a sedmnáct metrů vysokou věž. V té spodní potom vyhlídkovou věž Torre Blanca. Vstupné, které zahrnuje i návštěvu Alcazaba vás vyjde na 3.40 eur.

Zdroj: expedia.com

Zdroj: expedia.com

Churros

Pokud nevíte o čem je řeč, tak se jedná o tzv. španělské koblihy, které se smaží ve velkých závitnicích ze kterých se lámou na kousky (kusy) a servírují. Nejlepší churros v Malaze mají prý v kavárně Casa Aranda, která funguje už 75 let. A protože byla kavárna kousíček od mého penzionu, zašla jsem tam na snídani. Churros byly jemné, křehké, na mě možná trošku víc mastné, ale v kombinaci s horkou čokoládou moc dobré.

Nákupní horečka

Všichni nákupní maniaci si zde přijdou na své. Asi víte, že Španělsko je domovem značek jako Zara, Mango, Bershka, Stradivarius nebo Pull&Bear. Nabídka zboží je tu proto větší a ceny ve výprodejích jsou naprosto nesrovnatelné s cenami v ČR. Nejvíce obchodů najdete v ulici Calle Marqués de Larios a v jejích přilehlých uličkách.

Puerto de Malaga

Vydejte se na velmi příjemnou procházku podél přístavu. Pokud vám vyhládne, zastavit se můžete v jedné z mnoha restaurací, které se nachází podél promenády. Najdete zde i spoustu stánků ve kterých si můžete rezervovat výlet na lodi. Navštívit můžete i galerii Centre Pompidou, kterou poznáte už zdálky. Je to totiž velká, skleněná a barevná kostka.

Pláž la Malagueta

Až dojdete tak do 2/3 promenády, vyjděte nahoru po schodech a projděte mezi vysokými domy. Dostanete se tak na městskou pláž La Malagueta. Ta sice nepatří mezi ty nejhezčí pláže, které jste, kdy viděli, ale na rychlé osvěžení bohatě postačí.

Drink v AC Malaga Roof Top Bar

Chcete se pokochat výhledem na centrum města, katedrálu, přístav a promenádu? Vyjeďte do nejvyššího patra hotelu AC Malaga Palacio, který najdete na ulici Calle Cortina del Muelle 1. Na terase je i bazén a město můžete obdivovat ze všech stran.

Tapas

Až vás přepadne hlad, zajděte si na tapas! Jedná se o chuťovky, které jsou servírovány na malých talířcích. Opravdu záleží kam na ně zajdete, protože některé restaurace si na jejich přípravě dávají hodně záležet (některé už méně). V Malaze bych vám určitě doporučila restauraci Lechuga na Plaza de la Merced. V nabídce mají úžasné saláty a spoustu skvěle vypadajících a chutnajích tapas za příznivé ceny.

[instagram-feed]