Uncategorized @cs

INTERVIEW | 10 OTÁZEK PRO VERONIKU Z „TRAVEL WITH LOVE“

Zdroj: Veronika Houdova

Zdroj: Veronika Houdova

Mám pro vás připravenou další várku rozhovorů s lidmi, kteří milují cestování. Dnes mi na deset otázek odpovídá sympatická Verča, která již nějakou dobu žije v americkém Texasu, kde pracuje jako au pair. Když má zrovna volno, tak se věnuje svému vlastnímu blogu Travel With Love nebo cestuje po USA. Co si myslí o Američanech a kam by se ještě ráda podívala? Čtěte dále!

Již přes rok a půl žiješ v USA. Jak jsi se tam ocitla? 

To je strašně dlouhý a zamotaný příběh, ale ve zkratce to bylo asi takhle. Nějak jsem zrovna nebyla spokojená s tím, jakým směrem se můj život ubírá. Nic mě netěšilo a když jsem šla jednou Prahou a narazila náhodou na pobočku Student Agency, šla jsme bez jakéhokoli rozmyslu dovnitř a o měsíc později vyplňovala přihlášku na Au Pair pobyt v USA.

Jak vypadá tvůj běžný den?

Můj pracovní den není určitě běžný a pracovní doba není od 7 do 15 hodin, tak jak to bývá ve většině zaměstnání. Jelikož žiji se svobodným otcem pracuji tak, jak mě zrovna on potřebuje. Během školního roku začíná můj den tím, že vzbudím děti, udělám jim snídani, připravím je do školy a odvezu je tam. Pak mám dopoledne volno a to dělám co se mi zrovna zachce. Někdy pracuji na blogu, někdy si volám s rodinou, uklízím nebo sportuji.

Když vyzvednu děti ze školy tak mi začíná odpolední směna, kdy je většinou vezu na baseball, dělám s nimi úkoly a obstarávám co je zrovna potřeba. Kolem 9 večer je ukládám do postele a sama padnu jako zabitá.

Měla jsi tu možnost podívat se i do jiných částí země? Kde se ti líbilo nejvíce a co tě naopak zklamalo?

Měla jsem možnost cestovat a podívat se třeba do New Yorku, Miami, LA, San Francisca, Las Vegas nebo taky 2x do Mexica. Je pro mě těžký určit jedno místo, které bylo TO jedinečné a nejlepší. Místo, které mi ale úplně změnilo pohled na svět a taky možná na to, jaká jsem, byl Grand Canyon. Vydala jsem se tam úplně sama a byl to můj první cestovatelský cíl, kterého jsem chtěla v USA dosáhnout. A pak jsem tam stála, na hraně té velké propasti a říkala si, že jsem to opravdu dokázala, připadala jsem si hrozně silná a pyšná sama na sebe. Možná to zní jako klišé, ale opravdu tomu tak bylo.  Od té chvíle už jsem se nebála ničeno a rok poté se třeba sama vydala do Las Vegas.

Zdroj: Veronika Houdova

Dokážeš si představit, že by jsi se tam usadila a strávila tam zbytek svého života?

V tuhle chvíli určitě ne. Do konce pobytu mi zbývají necelé 4 měsíce a já už se opravdu těším do Čech a rodinu a přátele. Život tady mě neláká, ale to určitě neznamená, že by pro mě byl nemožný. Jsem si jistá, že by to bylo jiné ve chvíli, kdy bych si tu našla partnera a měla tu jisté nějaké zázemí. To ale nemám a tak se těším domů.

Jak by jsi charakterizovala průměrného Američana?

Každý Američan je strašně moc „busy“. To znamená, že pořád někam pospíchá a stejně nic nestíhá. A na to, jak jsou všichni Američani pořád v poklusu tak mi přijde, že většinu času stejně na něco čekají. Ve frontě na Starbucks, v zácpě na dálnici, tady, támhle.. Mně tenhle „život ve frontě“, jak jsem tomu začala říkat, strašně nebaví a přijde mi, že mi spoustu času proplouvá mezi prsty.

Tvoje „dream destinace“?

Cestování se teď pro mě stalo náplní života a tak bych chtěla vidět půlku světa. Hodně mě teď láká Asie a Austrálie, ale tady Řím, kde jsem zatím nikdy nebyla. Až v USA jsme si začala uvědomovat, jaké máme v Evropě možnosti a že je všechno vlastně strašně blízko. Takže teď bych chtěla vidět Evropu a pak se podle možností vydat na východ.

Zdroj: Veronika Houdova

Zdroj: Veronika Houdova

Jaké tři věci by sis vzala s sebou na opuštěný ostrov?

Na tuhle otázku jsem nikdy nemohla najít tu „správnou“ inteligentní odpověď. A samozřejmě ji nemůžu najít ani teď. Ale jako první mě napadl nůž. To si myslím, že není až takový nesmysl. No a ty další dvě věci bych asi nechala osudu. Třeba by mi tam moře vyplavilo nějakého pěkného chlapce do páru. 😀

Co ti v USA schází? (kromě rodiny a přátel samozřejmě :))

Pečivo. Normální rohlík a pecen chleba. Tady je všechno pečivo nasládlé a mě už z toho lezou oči z důlku. Vůbec mi přijde, že je to do všeho přidaný cukr nebo sladidlo a tak se těším na každé normální jídlo, které si po návratu domů dám. A taky mi chybí Praha.

Jaké dvě rady by jsi dala člověku, který se chystá úplně poprvé do USA?

Nebát se. Já se bála hrozně moc, ale určitě to za to nestálo. Američani ať jsou líní nebo uspěchaní, jsou také strašně ochotní a pomohli mi opravdu pokaždé, když jsem to potřebovala.

A druhá rada je, že musí být člověk připravený na úplně jiný život a pak být připravený z něho zase vystoupit. Amerika prostě jiná je a stejně tak i život v ní.

Nejoblíbenější fotka z cest?
Zdroj: Veronika Houdova

Zdroj: Veronika Houdova

Mexico – La Bufadora. Byla jsem podruhé v Mexicu s jednou z nejlepších holek a kamarádek, které jsem v životě potkala. Byla strašná zima a foukal vítr, ale my jsme si šly převléct na záchodky džíny za kraťasy, aby to na fotce nevypadalo jako, že je zima. Mrzla jsem jako nikdy, na fotce mám vlasy všude, ale nikdy nezapomenu na ten pocit štěstí, který jsem zažívala a který se mi vrací pokaždé, když se na tu fotku podívám.

[instagram-feed]