Uncategorized @cs

INTERVIEW | 10 OTÁZEK PRO LINDU Z NOVÉHO ZÉLANDU

Po několika měsíční pauze vám přináším další interview. Tentokrát s cestovatelkou Lindou, která už rok poznává krásy Nového Zélandu. Linda cestuje se svým přítelem Lukášem a společně tvoří úžásná videa z cest na která se určitě podívejte. Vedle toho píše i blog Looklin, na kterém naleznete vedle různých rad a tipů na cesty, také články o životě v Anglii a již zmiňovaném Novém Zélandu.

1. Ahoj Lindo, co pro tebe znamená „cestování“?
Cestování je můj velký koníček, vášeň a taky forma relaxace. Tak jsem to teda aspoň měla dříve. Před rokem jsme s přítelem odjeli na Nový Zéland a pojem “cestování” nabral úplně jiný význam. Teď pro mě cestování znamená nejen poznávání nových míst, lidí a ochutnávání cizokrajného jídla, ale hlavně pocit svobody. Cestujeme v autě, které máme upravené pro přespání. Takže ráno vyrazíme na cestu a když se nám někde líbí, tak tam zakempíme a vychutnáváme si okolí jak dlouho chceme.

2. Proč sis vybrala právě zemi na druhém konci světa?
Nový Zéland je krásná země, kde je od všeho trochu na celkem malém prostoru. Za poslední rok jsme navštívili obrovské písečné duny, termální jezera, nádherné hory, fjordy, a mnoho dalších zajímavých míst. Každý si tady příjde na své.

3. Čím se na Zélandu živíš a jak se ti tam líbí?
Příležitostně pracujeme v zemědělství. Momentálně jsme na jahodové farmě a je to celkem fajn. Je to sice náročné na záda a na kolena, ale máme neomezený přísun ovoce celý den, jsme na čerstvém vzduchu a na sluníčku. To si hodně užívám. Jinak na Zélandu je krásně, jen počasí se mění z hodiny na hodinu. Na to si člověk prostě musí nějak zvyknout.

Zdroj: looklin.cz

Zdroj: looklin.cz

4. Jaké věci by podle tebe měl český cestovatel na Zélandu vidět / zažít?
Určitě by si měl procestovat Jižní ostrov. Tam je opravdu nádherně. Mně se nejvíce líbilo na West Coast a u jezer Tekapo a Pukaki. Co by měl každý mladý cestovatel na Zélandu zažít, je práce na farmě. Pročistíte si hlavu, uklidníte se a přemýšlíte, jak naložit se svým osudem/životem, abyste už nikdy nemuseli dělat takovou otrockou práci 😀

5. Tvoje „dream destinace“?
Transibiřská magistrála! Z Moskvy až do Vladivostoku. Přítel z toho není moc nadšený, ale slíbil mi, že se mnou pojede. Tak snad se mi to brzy splní.

6. Bez jakých tří věcí se na cestách neobejdeš?
Slivovice, kniha a foťák.

Zdroj: looklin.cz

Zdroj: looklin.cz

7. Jaká byla tvá úplně první cesta do zahraničí? Kampak to bylo? 
Svou první dovolenou si letmo pamatuji. To mi byly asi 4 roky a jeli jsme s rodiči do Itálie. Pak přišla první cesta do zahraničí bez rodičů a to bylo do Anglie. Byla jsem ještě na základní škole, takže s učitelským dozorem.

8. Co nejhoršího se ti na cestách, kdy stalo?
Musím zaklepat, že zatím nic hrozného. Všechno se zatím dalo řešit na místě a celkem v klidu. Zatím asi největší výzva byla na letišti v Holandsku, kdy jsme měli čtyřikrát vytištěnou letenku jen pro naši kamarádku a my ostatní jsme neměli vůbec nic. A tak jsme se snažili rychle dotisknou zbylé letenky na letišti. Na vytištění a odbavení jsme měli asi 15 minut. K dispozici jsme měli jen jeden počítač (navíc byl starý jako Metuzalém) a tiskárna taky tiskla rychlostí světla. Naštěstí vše dobře dopadlo a my jsme vrátili domů.

9. Dovolenou trávíš raději u moře s knížkou v ruce nebo aktivně na horách?
Jak kdy… Dřív jsem byla plážový povaleč, ale časem jsem zjistila, že válet se můžu doma a výjde mě to mnohem levněji 😀 Takže teď se snažím nakombinovat aktivní dovolenou s odpočinkem na pláži. A hlavně, když máme aktivní dovolenou, tak je o čem psát na blog a natáčet videa 🙂

10. Kam si myslíš, že tě tvé kroky zavedou příště? 
Já doufám, že někam do Asie. Zatím přesně nevím kam a na jak dlouho, ale rádi bychom cestovali po Indonésii, Vietnamu a třeba se podívali i na Filipíny.

Zdroj: looklin.cz

Zdroj: looklin.cz

[instagram-feed]