Uncategorized @cs

INTERVIEW | 10 OTÁZEK PRO BEU, KTERÁ VYMĚNILA ČR ZA UK

Někdy na konci ledna mi v inboxu na Facebooku přistála velmi milá zpráva od Beaty. Náhodou objevila můj blog, pročetla ho a jen tak mi napsala, že se jí moc líbí, což mě samozřejmě moc potěšilo. Vyměnily jsme si několik zpráv a já zjistila, že za prvé:také píše o cestování a za druhé: už nějakou dobu žije v anglickém městě Bournemouth. Proto mi přišlo jako dobrý nápad ji zařadit do mé rubriky Interviews a trošku vyzpovídat.

Jak dlouho už žiješ v Anglii a co tě vůbec vedlo k tomu se tam přestěhovat?

V Anglii žiji druhým rokem. Upřímně jsem nikdy neměla ambice na to přestěhovat se do zahraničí. Osud tomu ale chtěl jinak a já se dala dohromady s mým přítelem, který už tehdy v Anglii žil. Po dokončení školy jsem proto odjela za ním, takže mě k tomu nejspíš vedla láska 😀

Bylo těžké najít si práci? Jak dlouho to trvalo?

Hledání práce nakonec nebylo tak těžké jak jsem si původně myslela. Horší pro mě bylo zvyknout si na úplně jiný režim a prostředí. Do Anglie jsem se stěhovala začátkem léta a pracovních nabídek bylo spousta. Na doporučení kamarádky jsem začala pracovat hned po prvním týdnu v Anglii. Myslím si, že když člověk projeví dostatečnou snahu a odhodlání, dá se práce najít během chvilky, a to i bez skvělé angličtiny. Neříkám, že hned dostanete svou práci snů, ale do začátku se hodí cokoliv – u mě to bylo skládání krabic. Po třech měsících jsem začala pracovat v restauraci, kde jsem spokojená až do dnes.

Hledala jsi ubytování až na místě nebo před příjezdem? Jak to celé probíhalo?

Jak už jsem zmínila, stěhovala jsem se za přítelem a díky tomu mi odpadla starost s hledáním ubytování. Od té doby jsme se ale už dvakrát stěhovali a kromě toho jsem pomohla i pár mým čtenářům s přestěhováním, takže vím co takové hledání ubytování obnáší. Většinou se vyplatí začít ještě před odjezdem a to prostřednictvím webových portálů (gumtree.com), realitních agentur nebo skupin na facebooku. Pak už stačí jen vybrat podle fotek vhodný pokoj, domluvit se na pravidlech a smlouvě, zaplatit depozit a po příjezdu se hned nastěhovat. Druhou možností je zůstat prvních pár dní v hotelu a hledat ubytování přímo z Anglie. Já osobně se ale přikláním k první možnosti.

Zdroj: Beata Bruskova

Zdroj: Beata Bruskova

Mohla by jsi nám charakterizovat typického Brita?

Upřímně se často nesetkávám s těmi typickými brity v pruhovaném obleku, kteří popíjí čaj se zvednutým malíčkem a baví se o kriketu. Na svých anglických přátelích ale obdivuji kolik plánů v životě mají a to hlavně když přijde řeč na cestování. Líbí se mi na nich jejich galantnost a radost ze života. Lidé se vám tady omlouvají za zkřížení cesty na ulici, za vše děkují a baví se s vámi se zájmem a vášní i když je právě potkáte v autobuse nebo obsluhujete v restauraci. Na druhou stranu si dokáží střežit své soukromí a při konverzaci se drží hlavních společenských témat. Protože se díky své práci setkávám denně s desítkami různých lidí přišla bych i na pár nelichotivých vlastností, ale zůstaňme raději u těch pozitivních.

Kam všude jsi se v Anglii už podívala a kde se ti nejvíce líbilo? Jaké místo by jsi doporučila k návštěvě svým známým?

Za tu dobu co jsem v Anglii jsem stihla navštívit spoustu krásných míst, na které se moc ráda vracím. Procestovala jsem s přítelem oblast zvanou Surrey, která je plná typických anglických vesniček a cihlových domků. Dále jsme projeli jižní pobřeží Dorsetu, navštívili národní park New Forest, zajeli si na víkend do Edinburghu a podívali se i na jeden z ostrovů mezi Británii a Francií – Jersey. Nejvíc jsem si ale zamilovala Bath a samozřejmě Londýn, kam se s radostí vracím i po sté. Dále bych doporučila Oxford, Brighton, Salisbury, Portland a nebo Bournemouth, mé současné bydliště. Bohužel jsem neměla příležitost podívat se na sever, ale věřím, že i tam se najde plno krásných míst k vidění.

Myslíš, že by se vůbec dala nějak specifikovat anglická kuchyně?

Anglická kuchyně je podle mě kolébkou všech ostatních světových kuchyní. Najdete tady vynikající restaurace s italskou, asijskou, mexickou, indickou nebo karibskou kuchyní. Každý den tak můžete ochutnat jídlo z jiného koutu světa. Samotná anglická kuchyně není popravdě ničím zvláštní – v tradičních hospodách si můžete objednat fish and chips, sendviče, burger, klasickou nedělní roast dinner, jacket potato a nebo jeden z jejich slaných koláčů z listového těsta.

Na tvém blogu se můžeme dočíst, že mimo Evropu jsi se podívala třeba i na Srí Lanku nebo do Dubaje. Kde se ti zatím nejvíce líbilo a kam by ses určitě chtěla vrátit?

Nejvíc se mi zatím líbilo v Hong Kongu, kde jsem strávila pár dní začátkem tohoto roku a z Evropy jsem si zamilovala jih Francie a Španělska. Během cestování pro mě hraje důležitou roli dobré jídlo a krásná příroda. Hong Kong mě okouzlil nejen jídlem, ale také svou různorodostí a tím, že se za pár minut dostanete z rušného centra do krásné přírody s ještě nádhernějším výhledem. Ve Francii a Španělsku jsem si zase užívala ty dny, kdy se procházíte jen v tričku a kraťasech, nasáváte okolní poklidnou atmosféru, popíjíte víno během dne a radujete se z maličkostí.

Zdroj: Beata Bruskova

Zdroj: Beata Bruskova

Kam máš v plánu se letos podívat?

Letos chceme s přítelem procestovat sever Anglie, ráda bych také navštívila Island a zajela si na víkend do Amsterdamu. Ke konci roku plánujeme velké změny a pokud vše dobře dopadne, podíváme se na další kontinent. Nechci ještě předbíhat, ale doufám, že se mi splní sen o cestování a psaní blogu na plný úvazek.

Jaké tři věci by sis s sebou vzala na opuštěný ostrov?

Určitě svého přítele, neboť bez něj bych se ztratila i na tom opuštěném ostrově. Pak deník na zaznamenávání všech zážitků a s tou třetí věcí si nejsem jistá. Jako blogerka bych měla říct foťák, ale na druhou stranu piráti věděli dobře, proč mít na ostrově dostatečnou zásobu rumu.

Tvoje vysněná destinace? Proč?

Abych pravdu řekla, žádnou vysněnou destinaci nemám. Přeju si navštívit všechny kontinenty a procestovat co nejvíce míst světa. V poslední době jsem se ale zamilovala do Nového Zélandu a Jižní Ameriky.

Beu a její dobrodružství můžete sledovat i na jejím INSTAGRAMU.

[instagram-feed]