Beauty

MÝCH 11 BEAUTY VYCHYTÁVEK NA DOVOLENOU

Název tohoto článku berte prosím s rezervou. Nepovažuji se za žádnou odbornici na módu nebo kosmetiku. Časopisy zaměřené na toto téma prolistuji párkrát do roka a raději se začtu na nějakém beauty blogu. Asi tak jako každá ženská, tak i já chci na výletech vypadat samozřejmě krásně 🙂  Myslím si, že s trochou úsilí se toho dá docílit velmi jednoduše, bez toho aniž by nás to stálo majlant. Stačí odkoukat pár tipů a triků od zahraničních „travel bloggerek“, a budete vědět, že k tomu abyste vypadaly chic vám bude bohatě stačit: obyčejné triko, džíny, conversky, klobouk a sluneční brýle.

Co se toho ostatního týká, tak jsem vám níže sepsala mých „vlastních 11 zásad“: 

 • Nikdy si nekupuji plavky s metalickými prvky. Třpytící se ozdoby vypadají určitě moc hezky, bohužel se moc nekamarádí s rozpáleným sluncem. Nikdo přece nechce mít na těle spálení místo opálení.
 • Když už jsme u těch bikin, tak mě letos popadla touha pořídit si buď plavky jednodílné nebo spodní díl minimálně s vyvýšeným pasem, protože na břiše nemám bohužel pekáč buchet. Spodní díl jsem našla v FF. Vypadájí sice jako bombarďáky, ale já se aspoň nebudu muset děsit pohledu na mé věčně vyvalené břicho 🙂

 • Na pláž si v žádném případě nemaluji oči. Sice se s výraznýma řasama cítím mnohem lépe, ale alespoň nevypadám na konci dne jako Mickey Mouse, který právě dostal pěstí.
 • Pokud mi to čas a počasí dovolí, tak se ještě před odjezdem k moři snažím vyplácnout na deku u vody nebo v parku a nachytat alespoň trochu bronzu, aby to pak pro mou pokožku nebyl pořádný šok a já se nespálila tak jako již mnohokrát.
 • Nikdy si nezapomenu přibalit pemzu, která mi pomáhá rychle a bezbolestně odstranit odumřelou kůži na patách. Sežene ji třeba v Sephoře.
 • Vlasy dostávají na sluníčku a ve slané vodě docela zabrat, takže letos si s sebou beru i vlasový olej od Aussie, který nejen, že nádherně voní, ale také je i krásně zjemní.
 • Vím, že spousta lidí používá na vlasy kokosový olej, mě, ale přijde, že je strašně mastí, takže ho používám jen na mazání těla.
 • I když se nemaluji, nikdy se nezapomenu večer odlíčit. Za den se totiž na pleti zachytí spousta nečistot (jak už asi víte).
 • Nevím jak vám, ale mě v hodně velkých vedrech vysychá nosní sliznice. Pomáhá na to nosní sprej Vincentka a nebo taková vychytávka z Thajska – mentolový inhalátor, který seženete v každém 7eleven a který používá snad každý druhý Thajec.
 • Neberu si s sebou žádné oblečení, které je: upnuté, nepohodlné, vyrobené z polyesteru a jiných umělotin. Nechci se potit více než musím a když jdu na oběd chci se v klidu najíst a nemít pas sevřený v upnutých šatech.
 • Fény a kulmy nechávám doma. Naštěstí mi mokré vlasy uschnou za dvacet minut a nejlepší styling mi stejně vytvoří mořská voda (aneb ten nejlepší „sea – salt spray“).

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

[instagram-feed]